Новини

Українські військові вперше показали рідкісний танк “Обьект 14”

В мережі з’явились перші публічні знімки

В мережі з’явились перші публічні знімки радянського прототипу плаваючого танку “Обьект 14”, що розроблявся у Радянському Союзі ще з 1980-х років на Харківському тракторному заводі.

Як повідомляє телеграм-канал “russia no context”, прототип бойової машини начебто був відремонтований та переданий на озброєння ЗСУ.

“Однак у наш час його виявили під завалами після російського ракетного удару, відновили, і тепер він служить в одній із бригад ЗСУ“, – розповідає автор.

Судячи з певних ознак, бойова машина дійсно знаходилась на території харківського підприємства. Однак факт її відновлення та використання в якості бойової машини українськими військовими перевірити не вдалось.

Обьект 14

Як зазначає дослідник бронетанкової техніки Андрій Тарасенко, ця машина розроблялась в рамках проєкту “Спрут-С” – плаваючої машини з танковою гарматою (СПТП), що була започаткована у 1970-х роках.

Легкий плаваючий танк розроблявся для форсування великих водних перешкод в ході потенційного прориву оборони у випадку війни з країнами Північноатлантичного альянсу. Місцевість останніх, як відомо, багата на чисельні річи та водойми.

Над проєктом працювало одночасно декілька конструкторських бюро СРСР, зокрема ХТЗ, створюючи одразу кілька конкурсних прототипів.

Танк розроблявся у варіантах зі 125 мм і навіть 152 мм гарматами (проєкти “Верба”, “Ольха”).

Судячи із зовнішніх ознак, танк на опублікованих фото оснащений системою керування вогнем аналогічною до радянського танку Т-64Б. Імовірно, це може бути система керування вогнем 1А33 з прицілом навідника 1Г42.

Шасі харківської машини може здатись схожим на шасі легкого броньованого тягача МТ-ЛБ, однак це не так. При її конструюванні було використане дослідне шасі відоме під індексом “Планер”.

Окрім основного озброєння танк також оснащений кулеметною установкою для великокаліберного кулемету та димовим гранатометом “Туча”.

Невідомим залишається походження двигуну танку. Судячи з кадрів машини зі 152 мм гарматою, на ній відсутня традиційна для двигунів сімейства 5ТД вихлопна система з виводом газів у кормовій частині.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top