Новини

Українські консульства за кордоном не мають права видавати громадянам України повістки

Ясність у це питання вніс спецпредставник українського омбудсмена у Британії Юрій Лисенко. Нагадаю, у грудні Кабмін ухвалив новий порядок видачі повісток, у якому дипломатичні відомства зобов’язали вести військовий облік серед українців, які перебувають за кордоном. І «сприяти» їх поверненню в Україну під час мобілізації, у воєнний час та особливий період. Однак, як саме це має відбуватися на практиці, особливо ніхто не розумів.

За словами Лисенка, він запросив офіційну інформацію щодо цього у дипломатичних установ України за кордоном. І отримав такі відповіді:

  1. Консульство має вести військовий облік чоловіків.
  2. Але дипломатичні структури не видаватимуть повістки особам, які перебувають на обліку.
  3. При цьому вони повинні повідомляти громадян призовного віку про те, коли починається черговий призов на строкову військову службу.
  4. Також консульства повинні сприяти поверненню військовозобов’язаних до України під час мобілізації та військового стану.

Що означає «сприяти», в жодному законі не сказано. Тобто консульства самі повинні вирішувати – обмежитися ним усним “сприянням” або, може, цілий лист написати.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top