Новини

Українцям в Румунії компенсують оренду житла

Ukrainians in Romania

Румунія приймає біженців з України за спрощеною процедурою. У країні відкрито та працюють шість центрів, де після прибуття до Румунії біженці зможуть знайти безкоштовне житло. Центри розташовані в містах Тіміші, Сучаві, Тульчі, Марамуреші, і в столиці — Бухаресті. Крім того, у Румунії офіційно працює програма 50/20, яка спрямована на пошук житла на довгострокових умовах.

З перших днів війни Румунія почала приймати українських біженців і дозволила їм знаходитися в країни за спрощеними умовами. Аби українці почували себе комфортно, країна запровадила програму підтримку 50/20, яка покриває частину витрат на житло й продукти. 

У чому суть програми 50/20 у Румунії?

Фізичні особи, які поселять у себе біженців, отримають від держави щомісячні компенсації:

• за надання житла – 50 лей за особу на добу;

• на харчування – 20 лей за особу на добу.

Юридичні особи (наприклад, готелі) також отримають компенсацію – 100 леїв за особу, але не більше 230 леїв за номер.

Програму запровадили, аби заохотити приватних осіб та бізнес допомагати біженцям, та в результаті розв`язати проблему їх розселення. Програма 50/20 схожа на програму 40+, яка діяла в Польщі протягом перших місяців повномасштабного вторгнення. 

Які вимоги до біженців з України у рамках програми 50/20?

Усі українці, які приїхали до Румунії в пошуках притулку, можуть подати документи на компенсацію, отримувати статус тимчасового захисту чи біженці не обов`язково. 

Як подати заявку на участь у програмі?

Спершу біженцям потрібно знайти особу, яка дозволить проживати у власному помешканні. Процедура компенсації прописана в Указі 15/2022 Стаття 1 пункт 10:

  • Зареєструвати біженців у поліцейській дільниці. Зробити це необхідно протягом перших трьох днів проживання в помешканні, а за недотримання термінів на власника житла буде накладено штраф – від 100 до 500 леїв;
  • Виплати отримує власник або особа, яка має право на користування житловим приміщенням.
  • Статус тимчасового захисту або статус біженця не є необхідною вимогою. Скористатися програмою можуть усі українці, які прибули до країни у пошуках притулку, незалежно від статусу перебування.
  • Звернення подається в перші три дні початку місяця за минулий міcяць.
  • Відповідний адміністративний орган розглядатиме запит 16 робочих днів.
  • Звертаємо увагу, що після реєстрації у програмі, до помешкання можуть прийти представники соціальної служби, щоб перевірити факт проживання біженців.
  • Виплати надходять на робочий банківський рахунок заявника.

Заяву в Бухаресті слід подавати до адміністрації того сектора, де розташовується житлова площа.

Заявку можна подати двома способами: електронною поштою онлайн або офлайн, в офісі. Детальну інформацію про можливість подати звернення онлайн та контакти офісу уточнюйте на офіційних сайтах кожного із секторів:

 — 1 сектор,  — 2-й сектор, — 3 сектор, — 4 сектор,  — 5 сектор,  — 6 сектор

Інформацію про необхідні документи можна також дізнатися на офіційному сайті кожного сектора.

Інформація для інших міст Румунії:

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top