Економіка

Україна може не отримати 50 млрд євро допомоги від ЄС, — Financial Times

Члени Євросоюзу далекі від досягнення угоди про виділення Україні 50 млрд євро

Україна може не отримати великого пакету фінансової допомоги в 50 млрд євро від країн Євросоюзу через низку розбіжностей усередині об’єднання. Про це повідомляє Financial Times.

У матеріалі йдеться, що суперечки всередині ЄС про виділення грошей Україні ставлять під загрозу дані Києву кілька місяців тому важливі обіцянки. І це відбувається саме тоді, коли фактично припинився потік фінансової та військової підтримки з боку США через дискусії у Конгресі.

Видання з посиланням на низку власних джерел вказує, що країни-члени ЄС далекі від досягнення угоди щодо виділення Україні 50 млрд євро.

Зусилля Євросоюзу щодо досягнення компромісу у питанні виділення допомоги Україні ускладнюються перемогою правої партії на виборах у Нідерландах та нещодавнім рішенням суду Німеччини про обмеження запозичень уряду. Джерела також зазначають, що активні дискусії продовжаться до та під час саміту ЄС, який відбудеться 14-15 грудня у Брюсселі.

«Дуже важливо, щоб підтримка України тривала, і щоб ми, європейці, грали у цьому важливу роль», — заявив прем’єр-міністр Бельгії Олександр Де Кроо у коментарі виданню.

Один із неназваних представників ЄС також зазначив, що ухвалення фінансової підтримки для України – це момент істини.

«Якщо ви кажете, що підтримуєте Україну, вам доведеться взяти на себе фінансову відповідальність», — наголосив він.

Однак деякі чиновники ЄС зазначають, що переговори ЄС щодо бюджету завжди були і будуть важкими, але в цьому випадку компроміс все ще можливий. Очікується, що переглянутий пакет допомоги буде запропоновано до саміту.

«Я думаю, що похмурість навколо цього питання сильно перебільшена. Ми не збираємося допустити, щоб Україна зазнала суверенного дефолту», — заявив один із чиновників ЄС, який брав участь в обговоренні.

Пакет допомоги на 50 млрд євро від ЄС

У червні Європейська комісія запропонувала створити для України спеціальний механізм, за яким буде надано гранти та позички на суму до 50 млрд євро на період до 2027 року. Він має замінити поточну підтримку ЄС Україні через Програму макроекономічної фінансової допомоги.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top