Новини

Україна має план на випадок загибелі президента Володимира Зеленського за умов війни

Країна досягла точки дуже суттєвої солідарності та національної єдності

Україна має план на випадок загибелі президента в умовах війни, хоча публічно про це українські посадовці говорити відмовляються. Про це пише американське видання Politico.

На президента України Володимира Зеленського було здійснено вже не менше 10 серйозних спроб замаху російськими диверсійно-розвідувальними групами, включаючи чеченців та найманців ПВК «Вагнер». Україна має план спадкоємності влади на випадок загибелі президента.

Автори публікації відзначають, что питання можливого вбивства президента російськими військами не можуть ігнорувати ані в Україні, ані на Заході. Володимир Зеленський є не просто формальним керівником держави: він особисто відіграє ключову роль у залученні міжнародної підтримки для боротьби з Росією.

Зазначається, що зараз ризики для життя Володимира Зеленського нижчі, ніж у перші тижні повномасштабної війни, але ніхто в українському уряді чи парламенті не сумнівається, що небезпека залишається високою.

Видання зазначає, що попри небажання українських посадовців про це говорити, план дій на випадок загибелі Зеленського таки існує. Ще торік це фактично підтвердив держсекретар США Ентоні Блінкен, коли в одному інтерв’ю заявив, що «українці мають плани» щодо «безперервності уряду».

Формально, за конституцією, лінія наслідування влади є чіткою: коли президент не може виконувати свої обов’язки, голова Верховної Ради України бере на себе його обов’язки. Politico відзначає, що поточний голова Верховної Ради — Руслан Стефанчук — не має особливо високого рейтингу довіри серед населення, але це навряд чи буде проблемою.

«Є сильна команда лідерів, і я думаю, що ми побачимо колективний уряд», – пояснює гіпотетичну ситуацію старший науковий співробітник Євразійського центру Атлантичної ради Адріан Каратницький.

Видання припускає, що за відсутності Зеленського колективно керувати державою будут Стефанчук, голова Офісу президента Андрій Єрмак, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та міністр оборони Олексій Резніков. Валерій Залужний залишиться на посаді головнокомандувача армії.

«Країна досягла точки дуже суттєвої солідарності та національної єдності, тому, якби із Зеленським трапилося щось жахливе, це не було б таким вирішальним, як ви думаєте», — сказав Каратницький.

Він також наголосив, що в Україні створено відпрацьовану адміністративну, військову та дипломатичну машину.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top