Новини

У Китаї вважають, що війна закінчиться цього літа, і… ставлять на росію, — Nikkei Asia

Це може бути спроба догодити керівництву своєї країни, яке схиляється до підтримки Москви

Китай вважає, що війна Росії проти України закінчиться вже цього літа — про це повідомляє японське видання Nikkei Asia.

У ЗМІ вважають, що за несподіваною «мирною пропозицією» від Китаю, ймовірно, стоїть прогноз китайських військових експертів про те, що війна закінчиться влітку цього року.

Зокрема, кілька місяців тому в Пекіні було опубліковано доповідь провідного аналітичного центру. У виданні пов’язують раптову зміну позиції Китаю саме з цією доповіддю.

За даними журналістів, такі дані можна знайти у звіті провідного аналітичного центру в Пекіні, який знаходиться під контролем Компартії Китаю та повідомляє безпосередньо китайським військовим. Аналітики провели симуляцію війни, і дійшли висновку, що бойові дії будуть завершені приблизно влітку 2023 року, а потім економіки Росії та України будуть занадто виснажені, щоб продовжувати воювати ще восени. 

При цьому у звіті наголошується, що перемогти може нібито Росія, але це може бути спроба догодити керівництву своєї країни, яке схиляється до підтримки Москви. При цьому варто враховувати, що масштабний пакет допомоги від США для України також завершується влітку цього року, підкреслює видання.

Після того, як минулого року Китай уникав дуже глибоко втручатися у війну Росії в Україні, минулого місяця Китай раптово запропонував мирне пропозицію. Прогноз китайських військових експертів про те, що війна закінчиться цього літа, ймовірно, стоїть за цим поворотом.

Коли понад 200 світових лідерів і високопосадовців зібралися в Мюнхені минулого місяця на конференцію з безпеки, Ван І, головний дипломат Китаю, сказав присутнім, що Китай незабаром оголосить про план стати посередником у російсько-українському конфлікті.

«Ми викладатимемо позицію Китаю щодо політичного врегулювання української кризи і залишатимемося твердо на боці миру та діалогу», — сказав Ван під час звернення 18 лютого.

Китай офіційно оприлюднив свій мирний план із 12 пунктів 24 лютого, рівно через рік після того, як Росія почала вторгнення.

Пекін вважає, що Європа все ще відкрита для прямих інвестицій та передачі технологій Китаю, а покращення відносин із регіоном призведе до економічного відновлення.

З огляду на це багато хто в китайському уряді закликає Пекін приєднатися ще до початку переговорів про припинення вогню.

Друга мета – підтримувати дружні стосунки з Україною.

Зазначається, що навіть тоді, коли більшість західних країн атакували Китай через повідомлення про порушення прав людини, Україна мовчала на цю тему.

«Разом з Росією ми не можемо дозволити собі втратити Україну», — заявило джерело в китайському уряді.

Мирний план включає положення про відновлення економіки, що свідчить, що Китай вже розглядає можливість надання економічної допомоги.

Кінцева бажана мета полягає в тому, щоб Китай грав провідну роль у досягненні припинення вогню.

Найкращим сценарієм для Китаю було б, якби Росія та Україна розпочали переговори після того, як китайський лідер представить Путіну мирний план.

Зазначається, що якщо Китаю не вдасться стати миротворцем, наслідки підірвуть авторитет та престиж Сі Цзіньпіна.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top