Здоров'я

У Києві перевірять усі військово-лікарські комісії (ВЛК), — МОЗ

Причиною стало збільшення кількості скарг

Військово-лікарські комісії в Києві почнуть перевіряти, причиною стало збільшення кількості скарг. Це стосується недотримання електронної черги, а також не оптимізованих маршрутів. Про це повідомив глава Міністерства охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

За його словами, для того, щоб прискорити проходження ВЛК і зробити його зручнішим, торік у МОЗ запровадили окремий пакет у рамках програми медичних гарантій, що дає змогу військовозобов’язаним пройти медичний огляд у цивільному медзакладі з чітко визначеними граничними термінами.

«Однак досі частина ВЛК працює на базі центрів комплектування, а не цивільних медзакладів», — пише Ляшко.

Міністр сказав, що водночас, поза увагою не залишаються й інші речі:

— корупційна складова, така, як вимагання хабарів за врахування всіх наявних хвороб і станів під час медичних оглядів;
— схеми незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон або ухвалення рішень про надання відстрочки від призову за станом здоров’я;
— формальний підхід до проходження ВЛК військовозобов’язаними;
— недбалість лікарів;
— проблеми з оскарженням висновків.

За його словами, список можна продовжувати, а питань багато, але не на всі саме МОЗ має безпосередні важелі впливу.

«Але зі свого боку ми будемо всіляко сприяти тому, щоб усі без винятку працювали в правовому полі. Для цього співпрацюємо з правоохоронцями. Для цього ведемо діалог із військовими адміністраціями. Ганебні випадки, коли лікарі навмисно ставлять хибний діагноз або вимагають хабара за правильний, мають припинитися. Кожна маніпуляція має отримати належну оцінку правоохоронних органів. І ми над цим спільно працюємо», — написав Ляшко.

Також він закликав усіх зі свого боку бути активними і повідомляти про порушення, з якими люди можуть стикатися. Це допоможе краще розуміти, які і де є проблеми, а значить відповідно, реагувати. З питань ВЛК у цивільних медзакладах можна звертатися за телефоном: 0 800 60 20 19.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top