Новини

У Канаді протестували чотириденний робочий тиждень: результати експерименту вражають

Тестування тривало цілий рік і показало неочікувані результати

Згідно з новим дослідженням, понад 95 відсотків працівників повідомляють, що на робочих місця стали щасливішими та здоровішими після впровадження чотириденного робочого тижня в Канаді. Про це пише Now Toronto з посиланням на звіт Йоркського університету про проведення експерименту.

У Канаді спробували організувати роботу у чотириденному форматі на тиждень. Під час експерименту роботодавці не тільки не помітили падіння продуктивності праці, а й зафіксували її зростання. Дослідники кажуть, що співробітники стали значно здоровішими та щасливішими, тож більшість учасників експерименту вирішили залишити чотириденку навіть після закінчення тестування.

У дослідженні, тривалістю рік, взяли участь 30 компаній та 3,5 тис. співробітників. Варіантів організації чотириденного робочого тижня було два:

— співробітники виконують колишній обсяг роботи за 32 робочі години на тиждень замість 40 годин;
— 40 робочих годин розподіляються на 4 дні тижня, а чи не на 5.

В обох сценаріях результати виявилися неочікуваними. Що стосується висновків роботодавців, то:

— 90% керівників заявили, що продуктивність праці в компанії залишилася на колишньому рівні або навіть зросла в результаті введення нового графіка;
— 96% відзначили, що їм стало набагато легше залучати та утримувати талановитих співробітників завдяки більш прогресивному графіку;
— 93% опитаних заявили, що планують продовжувати використовувати чотириденний робочий тиждень протягом тривалого часу.

Щодо співробітників, то 96% з них стали щасливішими. Також чотириденний робочий тиждень вплинув на стан здоров’я людей, помітно покращивши його.

«Дослідження показують, що скорочений та стислий робочий графік часто підвищує продуктивність праці та економічну віддачу, покращує стан здоров’я, зміцнює ініціативи щодо забезпечення справедливості та скорочує викиди вуглекислого газу», – йдеться у звіті.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top