Новини

У ЄС побоюються, що прихід Трампа до влади може «розвалити НАТО», — NYT

Повернення Трампа може означати не тільки відмову від допомоги Україні, а й «віддалення США від Європи та знищення НАТО»

У ЄС побоюються, що прихід Трампа до влади може не тільки відмову від допомоги Україні, а й «віддалення США від Європи та знищення НАТО»

Американська газета The New York Times з посиланням на європейських дипломатів та посадовців пише, що у ЄС не знають, як поводитись з 45-м президентом США Дональдом Трампом у разі його перемоги на виборах у 2024 році. Низка європейських політиків вважають, що прихід Трампа до влади може фактично «розвалити НАТО».

Декілька нинішніх і колишніх європейських посадовців, з якими поспілкувалися журналісти, заявили, що серед урядів їхніх країн зростає тривога.

На їхню думку, повернення Трампа може означати не тільки відмову від допомоги Україні, а й «віддалення США від Європи та знищення НАТО».

«Дональд Трамп ясно дав зрозуміти, що розглядає НАТО як проїдання американських ресурсів нахлібниками. Він дотримується цієї точки зору вже як мінімум чверть століття. У своїй книзі 2000 року «Америка, на яку ми заслуговуємо» Трамп писав, що «відступ з Європи зекономить нашій країні мільйони доларів на рік». Ставши президентом, він неодноразово погрожував виходом США з Альянсу».

Прагнучи повернутися до Білого дому, Трамп практично не порушував цієї теми. На сайті його передвиборчої кампанії є одна загадкова пропозиція: «Ми повинні завершити розпочатий за моєї адміністрації процес фундаментальної переоцінки цілей та місії НАТО». При цьому він та члени його команди відмовляються уточнювати подробиці.

Ця розпливчаста фраза породила величезну невизначеність та занепокоєння серед європейських союзників. Наразі європейські посли прагнуть зустрітися із соратниками Трампа, щоб вивідати його наміри.

Понад півдюжини діючих та колишніх європейських дипломатів на умовах анонімності, побоюючись відплати з боку Трампа, заявили, що на рівні МЗС та урядів зростає тривога, що повернення Трампа може означати не лише відмову від України, а й відступ Америки з континенту та руйнування Атлантичного альянсу.

Джеймс Ставрідіс, який з 2009 по 2013 рік був верховним головнокомандувачем військ НАТО, сказав:

«У Європі дуже побоюються, що друге президентство Трампа призведе до фактичного виходу США з НАТО. Це було б величезним стратегічним та історичним провалом нашої країни».

На думку NYT, країни, які є «найбільш уразливими до нападу з боку Росії», намагатимуться завоювати прихильність Трампа за допомогою збільшення замовлень американської зброї або символічних кроків, спрямованих на його вихваляння.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top