Новини

Туреччина не дозволяє Швеції вступити до НАТО

nato

Після початку повномасштабної війни РФ проти України, Фінляндія та Швеція заявили про бажання приєднатись до НАТО. П’ятого липня минулого року держави-члени альянсу підписали протоколи про приєднання Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу. Але на заваді швидкого приєднання стала Туреччина.

Незважаючи на те, що претензії Анкари стосуються виключно Швеції, Фінляндія не погоджуватиметься на те, щоб ратифікацію її вступу завершували окремо.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що Стокгольм не може виконати тих вимог, які Туреччина висуває умовою для розблокування вступу Швеції та Фінляндії до НАТО.

Коментуючи меморандум, підписаний між Фінляндією, Швецією та Туреччиною, перед тим, як остання погодилася на їх вступ до Альянсу на саміті НАТО у червні 2022 року, Крістерссон сказав, що з тих пір принципових змін не відбулося.

Ulf Kristersson

«Туреччина одночасно і підтверджує, що ми зробили те, що обіцяли зробити, але й заявляє, що хоче від нас кроків, які ми не можемо і не хочемо робити. І зараз рішення – у руках Туреччини», – заявив прем’єр.

Він висловив переконання, що рано чи пізно Анкара ратифікує вступ, але відмовився прогнозувати, коли це може статися.

«Тут відіграють роль багато факторів: і внутрішньополітичні, і здатність Швеції довести, що ми серйозно говоримо те, що говоримо», — зазначив він.

У свою чергу, міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто заявив, що незважаючи на те, що претензії Анкари стосуються виключно Швеції, Фінляндія не погоджуватиметься на те, щоб ратифікацію її вступу завершували окремо.

Pekka Olavi Haavisto

«Ми подали заявки на членство в НАТО разом, і ми завершимо цей процес разом. Швеція — наш найближчий друг і партнер. Крім того, вступати до Альянсу без Швеції було б не в наших інтересах — тоді захист не був би таким надійним. Швеція і Фінляндія є однією військово-стратегічною одиницею», — зазначив Пекка Хаавісто.

Нагадаємо, раніше генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що Швеція та Фінляндія стануть членами НАТО до кінця 2023 року.

VYPTDEE2SJIABAJSALIMBBRWMY
Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top