Новини

Заворушення в Бразилії: сотні затриманих, військові відновлюють порядок, президент повертається до столиці

Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва, який був обраний 30 жовтня 2022 року, а прийняв присягу та був інавгурований 1 січня цього року, задіяв федеральні сили проти прихильників свого попередника Болсонару, які захопили урядові будівлі.

«Подібне більше не повториться. Ми встановимо особи тих, хто фінансував усе це, хто сплатив за проїзд, проживання та харчування всіх цих людей. І вони заплатять», — сказав він.

Повідомляють, що під час заворушень правоохоронці затримали близько 400 людей. До спеціалізованого відділу поліції було направлено чотири автобуси з протестувальниками. Порушникам може загрожувати до 12 років ув’язнення.

 Відомо, що прихильники колишнього президента Болсонару не визнають його поразки на виборах у 2022 році, регулярно проводили акції протесту, вимагаючи його повернення до влади.

Чинний глава держави Луїс Інасіу Лула да Сілва зазначив: «Вони вторглися сюди, потрощили меблі, на жаль, поліція Федерального округу, не змогла нічого вдіяти. Я б сказав, що це некомпетентність або несумлінність людей, які повинні дбати про громадську безпеку Федерального округу. Це не перший такий випадок. Ви побачите на кадрах зйомок, що вони залишають свої позиції і самі йдуть до протестувальників».

Повернути контроль над ситуацією вдалося лише після втручання федеральних сил безпеки. Губернатора столичного Федерального округу Ібанейс Роша було усунуто від керівництва регіоном. Прихильники Болсонару кажуть, що брали участь у «мирній демонстрації» та вимагали нових виборів, оскільки не вірять, що обрання Лули було демократичним.

Сам Болсонару, який перебуває в США, засудив заворушення, зазначивши, що «мирні демонстрації в рамках закону є частиною демократії, а вандалізм і вторгнення до громадських будівель виходять за рамки правил».

Із засудженням подій у Бразилії виступили лідери всього світу, зокрема голова Євроради Шарль Мішель, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, президент США Джо Байден та інші.

За оцінками місцевих ЗМІ, у протестах загалом взяли участь близько 5 000 осіб.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top