Новини

Світова війна почалася: автократії це усвідомили, але на Заході відмовляються у це вірити, — The Telegraph

всу

Війна Росії в Україні є частиною світової війни

Третя світова війна вже почалася, і російська агресія в Україні – частина цього. Однак наразі тільки агресори сприймають ці події серйозно, пише The Telegraph.

«Подобається нам це чи ні, але широка війна Росії в Україні є частиною світової війни. Світова війна, в якій квартет авторитарних держав протистоїть демократіям світу. Це Росія та союзники Росії – Китай, Іран та Північна Корея – проти України та її союзників. Це більшість західних демократій і, час від часу, Сполучені Штати», – йдеться у публікації.

Автор зауважує, що наразі тільки згадана четвірка автократій поводяться так, ніби війна справді є глобальною.

«До тих пір, поки це не зміниться, Україна буде в невигідному становищі. Якщо і коли все зміниться, Росія може зазнати швидкої та тривалої поразки, яка може навчити інших автократів уроків.

Для населення багатих і вільних країн може бути втішно думати про війну в Україні як про регіональну війну, однак це не так», —
пише автор матеріалу Девід Акс.

The Telegraph підкреслює, що з перших днів війни на початку 2022 року, коли Захід швидко об’єднався, щоб забезпечити Україну розвідувальними даними, зброєю та грошима, необхідними їй для захисту та підтримки. Та згодом Росія мобілізувала власних союзників. ПершийІран, який восени 2022 року постачав Росії першу в Росії ефективну конструкцію безпілотника, вибухівку Shahed.

Другий союзник РФ — Північна Корея. Вона наприкінці минулого року активізувалася для вирішення однієї з найсерйозніших проблем Росії: нестачі артилерійських снарядів. Російські батареї випускали десятки тисяч снарядів на день у перші тижні війни. До середини 2023 року українські сили фактично мали перевагу у вогневій потужності над російськими силами – і з однієї простої причини. Тоді, у січні 2024 року, це змінилося. Москва уклала угоду з Пхеньяном про обмін російського продовольства на мільйони північнокорейських снарядів. 

Тим часом Китай взявся за відновлення російської збройової промисловості, яка постраждала від іноземних санкцій та які позбавили її мікроелектроніки та точного інструменту. Автори статті наголошує, що тип мікроелектроніки, який необхідний для виробництва безпілотників і ракет, і тип інструментів, який необхідний для виробництва нових стволів для гаубиць.

«Якщо під час Другої світової війни Сполучені Штати були арсеналом демократії Сполученого Королівства, то сьогодні Іран, Північна Корея та Китай є арсеналом автократії Росії», — сказано у матеріалі.

На думку Девіда Акса, Росія не може перемогти в Україні без союзників з усього світу – так само, як Україна не може перемогти без власних союзників на кількох континентах. Так, фактичні бойові дії ведуться в Україні та Росії, причому Іран також бере участь проти Ізраїлю як через посередників, так і безпосередньо, але «ширший конфлікт є глобальним, і ставки теж глобальні».

Найпотужніші автократії світу вже сприймають війну в Україні як війну світову. Вони підтримують Росію, щоб стверджувати силу таких країн, як Росія, щоб нападати, завойовувати та пригнічувати, коли і де вони.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top