Новини

США та Німеччина блокують офіційну заявку України на вступ до НАТО, — Bild

Крім цього, Вашингтон і Берлін чинять тиск на інших членів Альянсу

США та Німеччина блокують офіційний запит України на членство в НАТО, — про повідомляє Bild з посиланням на високопосадовців.

Як відомо, країна, яка хоче приєднатися до Альянсу, повинна офіційно запитати НАТО перед початком процесу. Саме це планував зробити президент Володимир Зеленський на саміті у Вільнюсі.

Хоча до вступу в Альянс пройшли б роки через війну з РФ та тривалість процесу, подібні кроки засвідчили б, що Україна безповоротно стала б на шлях до НАТО. Але саме цьому офіційному запиту хочуть запобігти деякі важливі країни НАТО. Перш за все Німеччина та США, «на жаль, вони тут об’єднуються», — сказав BILD інформатор зі Східної Європи. Крім того, обидві країни чинили «тиск» на інших членів НАТО, щоб вони приєдналися до їхньої позиції.

Один з дипломатів розчаровано розповів виданню, що Берлін і Вашингтон хочуть «остаточну декларацію, яка навряд чи виходить за межі тієї, що була зроблена в Бухаресті в 2008 році».

«НАТО вітає євроатлантичні прагнення України та Грузії щодо членства в НАТО. Ми сьогодні домовилися, що ці країни стануть членами НАТО», — говорилося тоді у підсумковому документі саміту.

Однак у противагу цьому, існує й широкий альянс щодо вступу України до НАТО. За приєднання України до НАТО, хоча й у довгостроковій перспективі, виступають не лише країни Балтії та Польща, а й Болгарія, Румунія, Швеція, Туреччина та Франція.

Зазначається, що для формулювання запиту на вихідних мала бути термінова кризова дипломатія. Представники різних позицій домовилися про таємні телефонні переговори і навіть вислали дипломатів, щоб до ранку вівторка досягти спільної позиції військового альянсу.

«У гіршому випадку глави урядів повинні зробити це самі у вівторок», — сказав дипломат.

За його словами, наразі «ведуться гарячі переговори, щоб цього не допустити», але вже відомо, що «з порожніми руками Україна не піде».

В урядових колах Берліна виданню відповідали, що переговори про спільну позицію НАТО продовжаться, але канцелярія поки не хоче офіційно коментувати це.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top