Новини

Словаччина вивчає можливість передачі Україні 10 із 11 своїх винищувачів МіГ-29

Словацький міністр зазначив, що ці літаки не мають для держави реальної цінності

Глава Міноборони Словаччини Ярослав Надь заявив, що влада розглядає можливість відправки Україні 10-ти з 11-ти літаків МіГ-29 радянського виробництва. Про це він повідомив в інтерв’ю AP .

За його словами, один із цих літаків зарезервований для словацького музею.

«Ми більше ніколи не використовуватимемо МіГи. Вони не мають для нас реальної цінності. Якщо ми віддамо їх Україні, вони допоможуть урятувати життя», — зазначив Надь.

До цього президент України Володимир Зеленський запросив літаки у прем’єр-міністра Словаччини Едуарда Хегера на саміті ЄС у Брюсселі.

Журналісти повідомили, що якщо влада погодиться передати винищувачі, то держава стане першим членом НАТО, який це зробив.

Влітку Словаччина припинила використовувати ці літаки через нестачу запчастин та фахівців з техобслуговування після того, як російські техніки повернулися додому.

«Остаточне рішення очікується протягом кількох днів чи тижнів», – вказано у повідомленні.

Загалом Словаччина поставила Україні зброю на суму майже 168 млн. євро.

Також Братислава підписала контракт на купівлю 14 американських винищувачів F-16 Block 70/72, але їхню поставку відклали до 2024 року.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top