Новини

Ситуація на фронті, можливо, складніша і серйозніша, ніж два роки тому, — Очільник МЗС

Кулеба наголосив, що воєнні потреби нашої країни не відповідають оборонним потребам партнерів

Ситуація на фронті в Україні залишається важкою, зокрема, через нестачу боєприпасів, а також систем ППО і ракет до них. Зараз вона, можливо, навіть серйозніша, ніж була майже два роки тому. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю Bild.

«Ситуація дуже серйозна, можливо, навіть серйозніша, ніж вона була з моменту початку російського вторгнення майже два роки тому», — сказав Кулеба.

Він також зазначив, що масований ракетний удар вранці 23 січня є свідченням того, що Україні необхідно більше систем протиповітряної оборони та ракет до них.

«Хоча Україна значно збільшила своє виробництво і продовжуватиме це робити, ми, як і раніше, бачимо, що західна оборонна промисловість не здатна виробляти достатню кількість продукції», — додав міністр.

За його словами, потреби України «не відповідають оборонним потребам» західних країн.

Кулеба зазначає, що Росія явно переважає в постачанні артилерійських боєприпасів. Одна з причин цього: поставки з Північної Кореї.

«Як би смішно це не звучало, виглядає так, що Північна Корея для Росії більш ефективний партнер, ніж друзі, які постачають Україні артилерійські боєприпаси. Це смішно. І це має змінитися», – сказав глава МЗС України.

Оборона передової без достатньої кількості артилерійських боєприпасів коштує життя багатьом українським воїнам.

«І хоча ми цінуємо все, що отримуємо, масштаби війни вимагають більшого».

Міністр закликав західних союзників і оборонну промисловість припинити звинувачувати один одного в недостатньо швидкому нарощуванні виробництва.

«Коли справа доходить до прийняття конкретних рішень, ми бачимо, як наші партнери іноді тонуть у нескінченних дискусіях. Але тонути нема коли, треба плисти».

На цьому тлі Кулеба заявив, що посадовці, які ухвалюють рішення, та всі зацікавлені сторони повинні припинити «теоретизувати» світ наративами про можливу перемогу Росії.

«Люди, посадовці, особи, які приймають рішення, зацікавлені сторони повинні припинити теоретизувати про можливу перемогу Росії. Бо Україна тоді була б першою жертвою. Але Німеччина та інші європейські країни будуть наступними. І між ними не буде багато часу, – тому це неправильний політичний підхід. Навпаки, ви повинні зосередитися на перемозі».

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба все ще сподівається, що Україна зможе переконати німецький уряд в передачі необхідних нашій державі далекобійних ракет Taurus.

«Нам не потрібні Taurus для атаки на Москву. Нам не потрібні ракети великої дальності, які надали західні партнери, щоб атакувати Москву чи будь-яку іншу частину території Росії», — наголосив він.

Як підкреслив глава українського МЗС, нашій державі необхідні Taurus, щоб знищити російську військову інфраструктуру за лінією фронту на території України.

Нагадаємо, Міністр оборони Україна Рустем Умєров на засіданні Контактної групи з оборони України у форматі «Рамштайн» 23 січня розповів, що потрібно ЗСУ для здійснення прориву на фронті.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top