Новини

Сі Цзіньпіна переобрали головою КНР

Си Цзиньпин

На сесії Всекитайських зборів народних представників 14-го скликання, що проходить у Пекіні, Сі Цзіньпіна одноголосно переобрали на посаду голови КНР і голови Центральної військової ради країни. 

Зазначається, що політик стане главою держави втретє поспіль, що стало можливим через внесення змін до китайської конституції. У 2018 році з основного закону було прибрано положення, відповідно до якого голова республіки мав право обіймати цю посаду лише два п’ятирічні терміни.

Також у конституцію поряд з іменами Мао Цзедуна і Ден Сяопіна було вписано положення про «керівні ідеї Сі Цзіньпіна в умовах соціалізму з китайською специфікою».

Нагадаємо, Сі Цзіньпін народився 15 червня 1953 року. У 2012 році він став генеральним секретарем ЦК Комуністичної партії Китаю, а у 2013 та 2018 роках — головою КНР і, відповідно, за існуючою традицією, головою Центральної військової ради країни.

На з’їздах КПК у 2017 та 2022 роках Сі Цзіньпін був переобраний генсеком ЦК компартії, оскільки у статуті партії не існує обмежень щодо термінів перебування генерального секретаря на своїй посаді.

Нагадаємо, у березні 2018 року збори народних представників Китаю схвалили скасування обмежень термінів перебування на посаді президента, завдяки чому Сі Цзіньпін зможе обіймати цю посаду довічно.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top