Новини

Швеція передасть Україні військову допомогу на 200 млн доларів

Швеція передасть Україні новий 14-й пакет військової допомоги

Швеція передасть Україні новий 14-й пакет військової допомоги на $199 мільйонів. Про це міністр оборони Пол Йонсон оголосив у п’ятницю, 6 жовтня, повідомляє  Reuters.

За його словами, пакет включає речі, «про які просила Україна». Зокрема, там є боєприпаси, запасні частини для бронетехніки, засоби зв’язку та піхотне спорядження.

Новий пакет військової допомоги Швеції стане 14-м пакетом військової допомоги Україні з початку війни, внаслідок чого загальна вартість такої допомоги скандинавської країни становитиме трохи більше 22 мільярдів крон (2 млрд доларів).

Також Йонсон заявив, що уряд офіційно доручив шведській армії вивчити умови, за яких Стокгольм може посилити українську винищувальну авіацію.

«Уряд доручає Збройним силам Швеції ретельно проаналізувати та повідомити про умови можливої підтримки України бойовою авіацією за підтримки Управління оборонної техніки (FMV). Звіт повинен включати, серед іншого, вплив на обороноздатність, оборонну економіку та іншу оборонну діяльність та планування», — йдеться у повідомленні.

Згідно з рішенням уряду Швеції, обов’язковою умовою можливої передачі винищувачів JAS 39 Gripen Україні є те, що Швеція спочатку стане членом НАТО.

«Ми можемо зробити це, збільшивши нашу участь у коаліції F-16 або передавши чи експортувавши Gripen… Ми сказали, що необхідною умовою для надання винищувачів є членство Швеції в НАТО, це також діалог, який ми вели з українцями, і вони висловили розуміння цього», — сказав він.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top