Новини

Румунію та Болгарію прийняли до Шенгенської зони

шенген

Румунію та Болгарію прийняли до Шенгенської зони. Як повідомляється на сайті Європейської комісії, рішення про це було ухвалено одноголосно Радою Євросоюзу.

У березні 2024 року буде скасовано прикордонний контроль на повітряних та морських кордонах, при цьому контроль на сухопутних пунктах пропуску поки що збережеться. Обговорюватимуть терміни скасування контролю на наземних КПП пізніше.

У Єврокомісії вважають, що вхід Румунії та Болгарії до Шенгену «сприятиме розвитку подорожей, торгівлі та туризму, а також подальшому зміцненню внутрішнього ринку».

Румунія та Болгарія увійшли до складу Євросоюзу у 2007 році. Через чотири роки країни заявили про намір стати членами Шенгенської зони. У листопаді 2022 року Єврокомісія заявила про готовність Болгарії, Румунії та Хорватії приєднатися до Шенгену.

Проте проти приєднання Болгарії та Румунії виступили Австрія та Нідерланди. Влада цих країн вказувала, що скасування прикордонного контролю з Болгарією та Румунією може збільшити потік нелегальних мігрантів до Євросоюзу. У результаті в січні 2023-го до Шенгенської зони приєдналася лише Хорватія.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top