Новини

Росія витратила на війну з Україною майже $115 млрд і всі танки

Найдорожче бюджету Росії обійшлося забезпечення військ

Потужну російську армію, якою Кремль лякав світ, майже перемолола війна в Україні. Лише російську техніку ЗСУ знищили майже на $25 млрд.

Згідно з даними, опублікованими Forbes, найдорожче бюджету Росії обійшлося забезпечення військ, зарплата військовим та компенсації загиблим та пораненим — майже 54 мільярди.

За 12 місяців війни в Україні загинуло не просто величезна кількість російських солдатів, знищено цілі армії. Армії, які готували та накачували зброєю протягом десятиліть.

Росія більше не має того війська, яке розпочало повномасштабний наступ на Україну рік тому. Його замінили новими мобілізованими, колишніми в’язнями та знятою зі зберігання старою технікою. Міф про непереможну «другу армію світу» зруйновано.

Скільки коштує війна.

За оцінками Forbes, Росія витратила на війну $114,4 млрд. на рік (близько $10 млрд. на місяць). Це третина всіх доходів російського бюджету за 2021 рік.

Ця сума включає лише безпосередні витрати на війну і не враховує економічні та опосередковані втрати, понесені Росією від санкцій та економічної ізоляції.

Найдорожче федеральному бюджету обійшлося забезпечення війська – близько $36 млрд. за рік війни. Зарплата військових – $24,7 млрд. А сума компенсацій, які уряд РФ має виплатити загиблим та пораненим, навіть перевищує суму зарплат – $29,1 млрд.

Сім’ям кожного вбитого російського військового (145850 станом на 23.02.23) повинні виплатити компенсацію по 7,4 млн руб. (Приблизно $110 000). Тобто загальна сума компенсацій за вбитих росіян на перший рік війни перевищує 1 трлн руб.

Поранений отримає від РФ 3 млн. руб. компенсації. Але кількість тяжко поранених зазвичай удвічі більша, ніж убитих, тобто витрати на цю статтю не набагато менші.

Незважаючи на чутки про готовність Росії мобілізувати ще півмільйона росіян, постає питання, чи здатний російський бюджет витримати таке навантаження.

Втрата солдатів

Останні тижні стали катастрофічними для Росії через втрату живої сили. За період з 24 січня до 24 лютого цього року за даними Генштабу ЗСУ в Україні ліквідовано 23 680 росіян. Це навіть більше, ніж у перший місяць війни та вчетверо більше, ніж середні втрати Росії влітку минулого року.

Збільшення чисельності військ за рахунок погано підготовлених мобілізованих та колишніх в’язнів та амбітні плани наступу практично по всій лінії фронту призвели до геометричного збільшення втрат ворога.

Танки

Росія довго інвестувала у свої танкові армії, намагаючись створити силу, яку боятиметься вся Європа. За рік майже всі ці армії назавжди залишаться в Україні.

Восени минулого року стало відомо, що Росія у війні втратила Першу танкову армію РФ – найбільше танкове військове формування Європи.

Загалом ЗСУ за 12 місяців війни знищили 3350 танків. Це більше, ніж у Росії на початку вторгнення (3330 танків за даними The Military Balance).

Втрати настільки великі, що росіянам довелося відкривати склади тривалого зберігання.

За даними Українського мілітарного центру, який провів OSINT-розвідку баз зберігання російських танків, у серпні на них перебували ще близько 2000 боєздатних танків старих моделей. Однак інформація про «десятки тисяч радянських танків на складах» виявилася міфом.

У пошуках відповідної техніки РФ навіть довелося розконсервувати старі Т-62. За даними Oryx, візуально підтверджено щонайменше 62 знищені танки Т-62.

Якщо проаналізувати відкриті джерела, Росія за рік війни змогла розконсервувати та виготовити 1000–1800 танків. Це все ще багато, але в 2-3 рази менше, ніж Москва мала минулого року. До того ж усі найкращі одиниці вже поставлені на фронт.

Forbes оцінив вартість знищеної та захопленої російської техніки майже у $25 млрд.

Втрати іншої техніки

Втрати російської бронетехніки та артилерії не такі катастрофічні. Загалом РФ втратила 40-70% своєї сухопутної військової техніки. Але особливо цінними трофеями для ЗСУ стала артилерія, яка завдавала найбільших втрат українським військовим у перші півроку війни.

За 12 місяців ЗСУ змогли знищити 471 РСЗВ із 1100 одиниць та 2352 артилерійські установки з 3080. Росіяни мобілізували кілька сотень артсистем із запасів, але систематичне знищення ЗСУ дозволило зрівняти ситуацію на полі бою.

Найбільш відчутними для росіян є втрати авіації. Незважаючи на те, що у війні в Україні авіація не відіграє такої важливої ​​ролі, як в інших сучасних війнах, відновлення авіапарку – найскладніший і найдорожчий процес.

Загальна вартість знищених російських літаків – близько $6,5 млрд. Ще приблизно $3 млрд коштували Росії знищені вертольоти.

Спільно втрати авіації перевищують навіть вартість втраченої бронетехніки.

Ракети

За даними Міністерства оборони України, на початку вторгнення Росія мала 2727 далекобійних крилатих і балістичних ракет і понад 8500 ракет малого радіусу (до 200 км).

Загалом по Україні ворог використав понад 4000 ракет.

Однак останніми місяцями темп обстрілів значно знизився – з 250-300 до 110-180 ракет на місяць. Отже, цей ресурс теж поступово вичерпується.

За перші дев’ять місяців війни Росія робила в середньому близько 80 ракет на місяць, повідомляло Міноборони. Ця кількість поступово зменшується через технологічну деградацію російського виробництва. Глава ГУР Кирило Буданов упевнений, що максимум Росії зараз – 40 ракет на місяць.

Цього недостатньо, щоб підтримувати темп обстрілів. Проте росіяни все ще мають запас – 1100-1300 далекобійних ракет.

Більше руйнувань та жертв ракетним обстрілом Росія завдала Харкову, виходячи з даних проекту Bellingcat. Міста, що знаходяться на відстані до 100-200 км, ймовірно, продовжуватимуть страждати від ракетних обстрілів до кінця війни. Адже ракет малої дальності у росіян досі дуже багато.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top