Новини

Росія готується знову бити по енергоструктурі України, — Єрмак

Росіяни хочуть створити гуманітарну катастрофу в Україні шляхом атак на енергетичну структуру

Очільник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що росіяни хочуть створити гуманітарну катастрофу в Україні шляхом атак на енергетичну структуру. Про це він розповів під час зустрічі із представниками іноземних дипустанов щодо «Формули миру».

Зустріч з послами проходила у Клубі Кабінету Міністрів України та стосувалася пунктів Формули — «Енергетична безпека» та «Недопущення ескалації війни та повторення агресії».

«Сьогодні ми торкнулися вкрай важливого пункту Формули – енергетичної безпеки. Росія системно використовує енергетику як зброю. Кремль почав тиснути на Європу шляхом збільшення цін на енергоносії в шість разів із початку війни в Україні, але Україна зробила все для того, щоб зламати залежність від російських енергоресурсів, зламала плани Росії. Однак РФ продовжує свої атаки на українську енергоструктуру. Агресор планує створити гуманітарну катастрофу, позбавляючи мільйони українців доступу до базових ресурсів під час зими», – наголосив очільник Офісу президента Андрій Єрмак.

Він додав, що Росія отримує імпортні складники в обхід санкцій. Завдяки цьому країна-агресорка збільшує виробництво далекобійної зброї, щоб і надалі знищувати українську інфраструктуру. Зокрема, очільник ОП нагадав про нещодавній удар агресора по нафтобазі на Рівненщині. У цьому контексті керівник Офісу Президента відзначив важливість підготовки української енергетики до зимового періоду та її захисту від російських масованих атак.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль детально розповів іноземним дипломатам про заходи, яких вживає Україна для підготовки до зимового періоду. За його словами, задля забезпечення енергетичної безпеки заплановане створення багаторівневого захисту енергетичних об’єктів шляхом їх укріплення та децентралізації енергосистеми.

«Ми робимо проекти, яких ніхто у світі до нас із вами не робив, адже жодна енергосистема світу не зазнавала таких масштабних атак. У майбутньому Україна буде готова поділитися цим досвідом, щоб у разі необхідності інші країни розуміли, як потрібно діяти за таких сценаріїв. До речі, це те, що ми вважаємо дуже важливим елементом Формули миру для України – унікальний обмін досвідом, який захистить кожного й кожну нашу країну», – наголосив Денис Шмигаль.

Загалом, за словами керівника Офісу Глави держави, у зустрічі взяли участь представники 58 країн, тоді як на минулому заході у Верховній Раді були представлені 43 країни.

«Це свідчить про те, що ми активно рухаємося в пошуках належного рішення для забезпечення миру у світі», – наголосив він.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top