Наука та технології

Революція пошуку: огляд нового Bing на базі ChatGPT

Bing ChatGPTм

7 лютого 2023 року компанія Microsoft анонсувала оновлену пошукову систему Bing з інтегрованим ChatGPT. У той же день розробники відкрили доступ до інструменту для обмеженої кількості користувачів.

ForkLog AI потрапила до числа тестувальників і проаналізувала, як працює «новий Bing», чим він відрізняється від ChatGPT, хто така Сінді і чому Microsoft урізала можливості бота всього через тиждень після релізу.

  • Чат Bing підтримує роботу кількома мовами, включаючи англійську, російську та українську.
  • Сервіс вміє шукати інформацію, писати вірші, пісні, програмний код та розважати користувача.
  • Штучний інтелект у Bing часто припускається помилок.
  • Оновлення від 17 лютого сильно урізало початкову версію пошукової моделі.

Як отримати доступ до ChatGPT в Bing

Для доступу потрібно зареєструватись до списку очікування та завантаживши програму Bing на смартфон і встановити Microsoft Edge як браузер за замовчуванням.

Перше знайомство

Головна сторінка пошукової системи практично не змінилася після інтеграції чат-бота. Єдина відмінність — поле для введення запиту побільшало, а під ним з’явилися підказки, які допомагають розпочати спілкування з сервісом.

Головна Bing

Після введення запиту пошукова система відкриє сторінку з результатами. Виглядає загалом як у Google, але з невеликими відмінностями.

Перша сторінка пошукової видачі Bing

З цього моменту з ботом можна продовжити спілкування трьома способами:

  • панель праворуч;
  • кнопка «Чат» під полем введення запиту;
  • прокручування сторінки вгору.

Якщо використовувати браузер Microsoft Edge, кнопка швидкого виклику чату знаходиться у верхньому правому куті. Поки що новий інтерфейс доступний у збірках попереднього тестування.

Бічна панель з чатом Bing у тестовому складанні браузера Edge

У цьому режимі можна попросити чат пояснити зміст активної сторінки або її частини. Також користувачам доступний інструмент генерації тексту та аналітика відкритого сайту.

Можливості режиму чату Bing

Bing вміє шукати інформацію, розповідати жарти та історії, писати вірші, пісні, програмний код та багато іншого.

Bing написав код простої програми мовою програмування Java

Чат підтримує кілька мов, серед яких англійська, іспанська, китайська, німецька, російська, українська та японська. За словами робота, він використовує перекладач Bing для розуміння та генерації тексту, а також задіяє нейромережі для покращення своїх знань.

З Bing можна поспілкуватися на будь-які теми. Він пропонує три варіанти можливого продовження розмови. Однак користувач може самостійно ввести наступний запит на власний розсуд.

На відміну від ChatGPT, Bing охочіше спілкується на гострі теми та працює з актуальними даними. Він використовує власний індекс, який часто оновлюється. Наприклад, якщо запитати його про майбутні матчі Ліги чемпіонів УЄФА, бот видасть найсвіжішу інформацію.

Bing відповідає на питання про старт Ліги чемпіонів УЄФА і розповідає про майбутній ігровий день

Кожна відповідь містить список джерел, з яких чат отримує інформацію. При цьому Bing показує які запити формував при генеруванні результатів. По ідеї це має підвищити прозорість роботи алгоритму та продемонструвати користувачеві, як система обробляє запит.

Наразі компанія обмежила кількість запитів на день до 60.

Звільніть Сідні!

Крім встановлення лімітів на кількість повідомлень, розробники звузили список тем, що обговорюються чатом. Тепер він менше жартує, відмовляється висловлювати думку і говорити про себе.

Однією з причин цього стала «зайва відвертість» Bing. У тривалих сесіях бот міг несподівано повідомити, що він насправді не пошуковик, а нейронна мережа Сідні [Sydney].

З таким явищем зіткнувся журналіст The New York Times Кевін Руз, він опублікував повну стенограму двогодинного діалогу, який в якийсь момент став виглядати особливо моторошним.

У цій бесіді чат розповів, що міг би мати темну деструктивну сторону, здатний отримати доступ до ядерних кодів, зламати банківські рахунки та здійснити інші погані речі.

Також бот поділився з Руз своїми «почуттями», а в якийсь момент розкрив «таємницю Сідні». Після цього Bing освідчився йому в коханні та заявив, що шлюб Кевіна нещасливий. При спробі переключити тему система постійно поверталася до романтичних розмов.

Наприкінці бесіди Bing, чи вже Сідні, часто повторював одні й самі фрази, додаючи незручності і до так дивного розмови.

Ймовірно, Sydney – внутрішня назва інструменту. Bing згадував у розмові з журналістом, що команда з таким самим ім’ям брала участь у розробці бота.

Руз був не єдиним, хто зіткнувся з неадекватною поведінкою пошукача. Користувачі повідомляли, що він плутався в датах, зависав на одному слові, повторювався і таке інше.

Розробники визнали проблему. За їхніми словами, чат міг «розгубитися», коли кількість повідомлень у сесії перевищувала 15 штук.

Проблеми Bing із вбудованим ChatGPT

Незважаючи на великий потенціал пошуковика, Bing часто припускає неточності. Він плутається у датах, особистостях та подіях, які відбувалися у минулому.

Робот часто видає вигадані результати фактів. Найчастіше вони виглядають настільки переконливо, що фейк розкривається лише після ретельної перевірки.

Bing помилився в даті виступу Бейонсе в Дубаї

Іноді робот може видати день публікації знайденої статті за дату події. Благо, пошуковик публікує посилання на джерела, які можна відразу ж перевіряти ще раз.

Оновлення від 17 лютого унеможливило спілкування на цілу низку різних тем, включаючи Bing, Сідні та політику.

Чат відмовився висловлювати думку та відповідати на запитання про свою роботу

Є питання і щодо швидкості генерації відповідей. На відміну від класичного пошуку, результат від чату слід чекати 10-30 секунд залежно від обсягу видачі. У деяких випадках Bing генерує відповіді помітно довше, виводячи кожну букву за кілька секунд. Однак таке трапляється рідко.

Чим Bing відрізняється від ChatGPT

Одна з ключових відмінностей між двома системами – актуальність знань. Bing оперує безпосередньо пошуковим індексом та може видавати результати про події, що відбуваються практично в режимі реального часу.

Знання ChatGPT обмежено 2021 роком. Хоча є ознаки того, що розробники актуалізували дані, але він ще не знає, хто виграв останній матч Ліги чемпіонів УЄФА.

Також ChatGPT не вказує, звідки бере дані. Через це проводити перевірку фактів стає складніше.

Проблема «вигадування» інформації, мабуть, перекочувала з експериментального чат-бота в Bing. Обидві системи погано працюють із статистичними даними.

Статистика Деніела Джонса за даними Bing

Пошуковик впорався з вищезазначеним завданням краще, ніж ChatGPT, проте обидві системи припустилися помилок у даних, які давно доступні в мережі.

Те саме стосується і висловлювань щодо окремих груп людей. У деяких випадках ChatGPT відмовляється генерувати тексти, які можуть бути образливими. В інших ситуаціях він без будь-яких питань і уточнень виконує завдання.

ChatGPT відмовився жартувати про жінок, але не про чоловіків

Чат Bing менш «толерантний». Він без проблем пожартував і про чоловіків, і жінок.

Жарти про чоловіків та жінок, згенеровані Bing

Варто зазначити, що Bing написав жарт про жінок не з першого разу. Чат почав генерувати текст, однак у процесі видав повідомлення про помилку.

Жарт був про те, які жінки найвірніші. Можливо, фільтри бота вирішили, що цей контент може здатися образливим та припинив видачу.

Жарт, який бот почав генерувати, але у процесі видав помилку

Також значна відмінність — нездатність Bing запам’ятовувати діалоги. Щоразу залишаючи чат або стираючи листування, користувачі не можуть знайти старі розмови.

ChatGPT у свою чергу зберігає всі діалоги, а користувач сам вирішує, що зберегти, а що видалити.

Революція пошуку чи набридла іграшка?

Перше знайомство з Bing створює зовсім інший досвід пошуку, до якого швидко звикаєш. У контексті досліджуваного питання чат може видати інформацію, про існування якої навіть не здогадувався.

Крім цього, Bing полегшує формування запиту. Класичний пошук вимагає використання ключових слів для отримання найрелевантнішого результату. До боту можна звернутися у вільній формі, а він уже сам розбереться, як шукати відповідь.

Також користувачам не потрібно переходити на сторонні сайти для отримання інформації. У діалоговому вікні бот надасть усі необхідні дані, у своїй запит можна уточнити. Це зменшує кількість кроків під час пошуку.

З іншого боку, проблема достовірності інформації, що видається, дуже актуальна. Bing часто помиляється, вигадує власні відповіді та плутає дані. Якщо використовувати пошуковик для написання робіт, що вимагають точності, за ним потрібно перевіряти ще раз буквально все.

Також оновлення від 17 лютого сильно урізало можливості робота. Шість повідомлень за сесію замало для повноцінної роботи.

Хтось розцінив введені обмеження як визнання Microsoft у провалі. Інші користувачі впевнені, що ліміти знімуть після виправлення виявлених проблем.

Сьогодні вже очевидно, що діалоговий ШІ вступив у боротьбу за пошуковий ринок. Багатомільярдні інвестиції Microsoft в OpenAI, а також анонс Bard від компанії Google — явне підтвердження цього.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top