Економіка

Санкції США проти фінансової системи РФ серйозно розширено

sanctions

В черговому пакеті санкцій США проти РФ, американська влада внесла в SDN-лист (складається управлінням з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США) цілу низку російських банків. До великих кредитних організацій, що давно були в ньому, додалися банки середнього рівня, у тому числі регіональні. Такі міри до банків Росії з боку США ускладнюють відносини учасників SDN-листа з банками інших країн та посилюють ризик відключення їх від SWIFT.

Мінфін США сьогодні поповнив блокуючий лист (Specially Designated Nationals List — SDN-лист) відразу 11 російськими банками: Московський кредитний банк (МКБ), Металлінвестбанк, СДМ-банк, Ланта-банк, банк «Лівобережний», УБРіР, банк «Примор’я», МТС-банк, «Уралсиб», «Санкт-Петербург» та «Зеніт». Також до списку увійшли фінансові компанії із групи «Велес».

Потрапляння до SDN-список США також може призвести до відключення від системи обміну фінансовими повідомленнями SWIFT та її аналогів: «Незважаючи на те, що SWIFT — бельгійська юрособа, компанія не захоче стати порушником американських санкцій». Від SWIFT вже відключено російські Ощадбанк, ВТБ, ФК Відкриття, Промзв’язокбанк, РСГБ, Радкомбанк, банк «Росія», МКБ, Новікомбанк.

Потрапляння до американського чорного списку також загрожує втратою відносин із банками з третіх країн, які побоюватимуться вторинних санкцій, що може призвести до блокування доларових платежів простих юридичних та фізичних осіб, які вже відправлені в інші закордонні банки.

Також влада США ввела експортні обмеження щодо технопарку «Сколково» та пов’язаних з ним компаній, фондів «Сколково» та «Сколтех», компаній групи «Велес», «Мегафона».

Також у списку експортних обмежень Федеральна служба з військово-технічного співробітництва Росії, Авіаційний комплекс імені Іллюшина, Ракетний центр імені академіка Макєєва, АТ «Електрон-Оптронік», Зеленоградський нанотехнологічний центр, ВАТ «Кремній», VisionLabs, Фонд перспективних досліджень, Дизайн Центр «Союз», Науково-виробниче об’єднання ім. С. А. Лавочкіна, АТ «РНДІ «Електронстандарт»», АТ «Юматекс» (входить у «Росатом») та три його «дочки».

Крім того, Мінторг США розширив перелік товарів, що зараховуються до предметів розкоші, щодо Росії та Білорусії: до нього увійшли ще 276 найменувань. У рамках санкцій США з 10 березня запровадять 200-відсоткове мито на імпорт алюмінію та алюмінієвих продуктів із Росії.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top