Новини

Ракетний удар 29 грудня є результатом кількох місяців експериментальних атак РФ, — ISW

Внаслідок масованої ракетної атаки по Україні лише у столиці загинули щонайменше 13 людей. Це свідчить про те, що так звані сигнали Путіна про нібито прагнення до перемовин є дуже ілюзорними. Такий прогноз зробили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Як пояснюють аналітики ISW у своєму звіті, за останні кілька місяців росіяни завдали по Україні серію ударів різної потужності. Для цього вони використовували різні комбінації БПЛА, крилатих і балістичних ракет. При цьому ворог використовував або виключно БПЛА Shahed, або дрони в комбінації з меншою кількістю ракет.

Зазначається, що для масованої атаки 29 грудня росіяни використали 36 БПЛА Shahed і понад сто ракет різного типу. На думку аналітиків, окупанти застосовують дрони для обходу ППО, а ракети — для завдання максимальної шкоди наміченим цілям.

«Росія, ймовірно, свідомо накопичувала запаси ракет різних розмірів восени і на початку зими 2023 року, щоб створити різноманітніший ударний комплекс і застосувати уроки, засвоєні під час різних нещодавніх розвідувальних і дослідницьких місій», — вважають в ISW.

Там зазначили, що Росія запустила по державі близько 158 повітряних цілей під час масованого удару ракетами та дронами.

«ISW послідовно оцінює, що, попри повідомлення про негласні сигнали Путіна щодо його зацікавленості у переговорах про припинення вогню, цілі Росії в Україні, які рівнозначні повній капітуляції України і Заходу, і які були чітко сформульовані в публічній риториці Кремля, залишаються незмінними», — йдеться у звіті Інституту.

З таким прогнозом погоджуються і західні політики. Зокрема, американський лідер Джо Байден заявив, що Путін прагне «знищити Україну» і «підкорити її народ» — саме про це мають нагадати масовані удари, які завдала Росія по Україні 29 грудня, стверджував Байден.

Відповідну думку також підтримує уряд Британії та Естонії. Прем’єр-міністр держави Ріші Сунак та глава естонського уряду Кая Каллас казали, що удари РФ по Україні є волевиявленням її бажання знищити свободу, демократію та саму Україну, нагадав Інститут.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top