Новини

Призов жінок, конфлікт із Залужним і членство в НАТО: головне із пресконференції Зеленського

Головні тези підсумкової прес-конференції

У вівторок, 19 грудня, президент України Володимир Зеленський проводить прес-конференцію за підсумками 2023 року. Офіс президента анонсував захід вчора, 18 грудня.

Під час заходу глава держави висловився про теми, яких торкалися представники ЗМІ. Йшлося як про мобілізацію, так і про відкриття аеропорту «Бориспіль».

Офіс президента за добу до пресконференції дав можливість журналістам отримати акредитацію, щоб відвідати подію. Від одного засобу масової інформації дозволили акредитувати по одному кореспонденту, оператору та фотографу.

Головні тези підсумкової прес-конференції Володимира Зеленського

Цієї зими в Україну надійдуть декілька нових систем протиповітряної оборони Patriot.

«Я хотів би відмітити наших партнерів протиповітряної сили України і мою команду, те, що відбувається з посиленням української протиповітряної оборони. Це важливо. Дуже важлива ця зима», — заявив глава держави.

За його словами, ми стаємо щомісяця потужнішими.

«Було у мене серйозне відрядження з моєю командою. Кілька, не буду говорити кількість, кілька нових систем Patriot будуть в Україні, захищати нашу державу взимку. Це дуже важливий результат. Обіцяв не говорити кількість, допоки не будуть захищати», — зазначив Зеленський.

Зеленський про «перемоги» РФ: Окупанти не досягли жодного результату за цей рік

«Жодного результату Росія не досягла за цей рік. Я не характеризую рік минулий 2022 рік. Я говорю про 2023 рік. Жодної цілі Росія не досягла».

Неконтрольоване небо з боку України вплинуло на південну операцію 2023 року

«Неконтрольоване небо з боку України – це мало вплив на південну операцію 23 року. Ми не контролюємо небо, у нас немає достатньої кількості відповідної амуніції. Але це не говорить про те, що ми не знайдемо вихід або вже не знайшли, але для цього нам потрібна дійсно підтримка, тому що деяких речей з амуніції у нас просто немає. Ми працюємо над цим».

«Потрібні «демобілізаційні процеси»: Зеленський висловився про додаткову мобілізацію

«Питання дуже чутливе, я вважаю. Вони звернулися щодо захисту нашої держави і потенційних контрнаступальних дій, щодо дефіциту. І їхній погляд був на Ставці, що вони запропонували мобілізувати додаткових 450-500 тисяч людей. Це дуже серйозна цифра».

Зеленський переконаний, що допомога надійде до України.

«Я впевнений, що США нас не зрадять, І , про що ми домовились із США, буде виконано повністю. йде серйозна робота щодо надання Україні фінансової допомоги. Працюємо дуже сильно на це».

Він додав , що від США  країна очікує серйозної фінансової підтримки.  «Дуже потужна цифра над якою ми працюємо. Наші американські партнери мають знати, що ми очікуємо цю допомогу. Вони знають деталі на що це потрібно, як це вплине. І як впливає перенесення – це про стійкість нашої економіки, стійкість народу України».

«Завершимо війну раніше»: Зеленський назвав умову на 2024 рік.

«Чи закінчиться у 2024 році війна? Я думаю, що ніхто не знає відповіді. Навіть ті поважні люди, командири, наші чи західні, коли вони кажуть, що це війна на багато років, вони не знають. Це думки. Думки дуже часто відрізняються від реальності», — сказав глава держави.

За словами Зеленського, війна, перемога, поразка, стагнація — залежать від багатьох рішень, багатьох ризиків, багатьох напрямків, але здебільшого від нас із вами.

Зеленський про скандали з депутатами: Не можу розпустити Раду під час війни

Стосовно депутатів є питання, але розпустити Верховну Раду на фоні скандалів з нардепами під час війни не може.

«Стосовно моєї команди. Якщо я позбавлюся своєї команди, у мене вона невелика, 5-6 менеджерів, то ми стаємо з вами слабкішими. Буде менше ППО, буде менше допомоги. Не можу дозволити цього собі», — сказав глава держави.

Президент зазначив, що поки що не уявляє, як можна реалізувати вступ в Альянс, поки частина України перебуває під окупацією

«Ми знаємо, що це найпотужніший варіант для нас зараз. Нас не запрошують в НАТО, і сигнали щодо якоїсь часткової участі, чесно кажучи, — маячня».

Зеленський зазначив, що зараз лунають певні меседжі про часткове членство в НАТО. Втім, Україна жодного разу не отримувала чітких пропозицій щодо цього, та й президент важко уявляє реалізацію якоїсь з таких пропозицій.

Зеленський заявив, що працює над подальшим зменшенням уряду. Він зазначив, що без людей дуже складно керувати країною.

«Сьогодні ми зменшуємо максимально видатки урядовців. Я ще працюю над тим, щоб уряд ще зменшився. Але якщо там не буде зовсім людей, нам буде складно керувати державою».

В президента України запитали про можливість створити «уряд єднання, куди б увійшли професіонали-технократи»

«Я хочу цей уряд зменшити, у мене немає грошей – 500 мільярдів у мене попросили на мобілізацію», — наголосив Зеленський.

За війною на Близькому Сході стоїть Росія.

Він зазначив, що ця війна є трагедією і викликом сьогодні в Європі, бо за цим «стоїть вплив РФ». За його словами, через війну в Ізраїлі зменшилася увага і допомога Україні.

«Це не бізнес під час війни»: Зеленський емоційно висловився про блокаду кордону з Польщею

«У мене були потужні стосунки з вашим Кабінетом міністрів. Я приїжджав з дружиною. Ми були вдячні, підтримували, як тільки могли. Потім була блокада наших кордонів. Зрозумійте, це не бізнес під час війни — блокада наших кордонів, це було виживання. У нас не було тоді коридору — вільного, незалежного, чорноморського коридору, яким можна було вивозити зерно. Що у нас було? У нас були проблеми в Словаччині, могли бути проблеми з Румунією, у нас були проблеми з Угорщиною, і у нас — з нашими найближчими друзями, з Польщею. Так а що у нас залишається, якщо у нас немає моря. І коли сказали про компроміс, я сказав: А в чому компроміс? Не всім нам вижити? Не вивезти це зерно? Ми сказали, що не будемо продавати зерно в Польщу. Дайте вивезти», — сказав глава держави.

За словами Зеленського, з квітня по вересень Україні було дуже складно, ми втратили сотні мільйонів доларів.

«Ми втратили частину врожаю. Ми це втрачали щоденно. Щоденно мене запитували фермери всередині держави, як бути, адже у нас заміновані поля, як хоча б щось вивезти. І ось що відбулося. І ми почали втрачати політичні відносини. Я ще раз підкреслюю, я вдячний вашому народові. Але ви зрозумійте мене, я не ганчірка якась, я захищаю інтереси своєї держави під час війни, і я сказав, просто дайте нам вивезти. Нам не дали вивезти, і це було неправильно. Просто неправильно».

Зеленський: Я не підпишу закон про мобілізацію жінок

Водночас, за його словами, якщо в законі будуть правильні аргументи стосовно мобілізації чоловіків, молодших 27 років, то він цю ініціативу підтримає.

«Жінок — ні, не підпишу. Стосовно 25 років, якщо всі аргументи будуть викладені (на сьогодні я бачу, з чим це потрібно), то з цим погоджусь».

Зеленський поставив крапку в питанні про «конфлікт» з Залужним.

На запитання журналістів про те, чи збирається він «звільняти Залужного» і чому він ніяк не відреагував на чутки.

«А для чого комусь допомагати та розвивати всякі чутки? Робочі у мене стосунки із Залужним, він має відповідати за результат на полі бою як головком разом із Генштабом. Є багато питань. Є також командувач Таврії  (Командувач Таврійського напрямку Тарнавський). Це складне питання, наступ. Щось було, чогось не вистачає. Це дуже складна історія».

Зеленський оцінив вплив можливої перемоги Трампа на виборах на хід війни

Якщо президентом США буде обрано Дональда Трампа, то політика США щодо України може змінитися.

«Я думаю, що в нього точно буде інша політика. Він інша людина, якщо він буде президентом США – не нам, а їх народові обирати собі президента – я не думаю, що політика США зміниться до України».

За його словами, необхідно тверезо дивитися на те, що лідер країни має вплив, як будь-який лідер на своє суспільство, особливо після обрання.

Президент України зазначив, що відкриття аеропорту може бути потужним економічним кроком

«Аеропорт «Бориспіль» — це як Чорне море, дуже серйозна операція, скажу вам чесно. Відкриття «Борисполя» — це перемога українського ППО. Це буде говорити про те, що Україна перемагає дуже серйозно. Це потужний економічний крок також».

Чому контрнаступ пішов не за планом і які є реалістичні цілі, які Україна планує досягнути в наступні 12 місяців.

«Я не можу вам сказати про цілі. У нас були складнощі на півдні, бо всі навколо говорили, які у нас цілі. Відверто вам кажу, всі ці місця усі говорили: куди ми йдемо, усі розглядали в деталях, як ми туди дійдемо, як може не дійдемо, як краще це вийде, цього вистачить, а цього не вистачить, нічого страшного, краще йти на південь, там тепло, можна й пізніше, бо там зима, нічого страшного, давайте дочекаємось якоїсь амуніції, там зима пізніше приходить… Ну, вибачте, це воно так не злітає з РФ, в якої зброї більше».

Президент відмітив важливість збільшення виробництва дронів та створення спеціальних підрозділів.

«Я позитивно ставлюся до збільшення виробництва дронів, і створення спеціальних підрозділів. Повинна бути інфраструктура щодо управління дронами. У мене була зараз Ставка і я хотів зрозуміти одне з ключових питань – виробництво дронів і постачання. Дуже не подобається, коли логістичного у нас залишається бюрократичний радянський процес, коли 26 тисяч дронів лежало на одному складі і не доїхало до фронту».

«Щодо виробництва, то мільйон дронів у наступному році ми виробимо. Ми зробимо все, щоб так воно і було, і я знаю, що так воно і буде».

Окремим було питання про візит українського президента до Ізраїлю, який так і не відбувся. Володимир Зеленський заявив, що був одразу ж готовий підтримати Єрусалим своєю присутністю і дав аналогічний сигнал своїм західним колегам. У результаті, він так і не дістався до Ізраїлю з різних причин.

«Я був готовий із самого початку і це факт. Це був мій прямий сигнал колегам за кордоном. Напевно в них були інші пріоритети. Я не можу сильно гратися з графіком і пріоритетами своїми, тому що я керую державою, яка у війні».

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top