Новини

Президент відповів на запитання журналістів у рамках «Кримської платформи»

Основні тези з брифінгу

На брифінгу за підсумками третього саміту Кримської платформи президент провів пресконференцію та відповів на запитання журналістів щодо ситуації у війні та перспектив її закінчення.

Зеленський заявив, що має однозначну позицію щодо українських територій

Глава держави наголосив, що у нього, як президента, однозначна позиція щодо питання українських територій.

«Крим — це Україна. Ми боремося за Крим та за всі інші тимчасово окуповані українські території. Ми не обмінюємо наші території на будь-яке членство у будь-якому союзі», — зауважив український лідер.

Зеленський прокоментував можливість поставки від Фінляндії

На прес-конференції із прем’єром Фінляндії Петтері Орпо у Києві глава держави зауважив, що пріоритетними для України є саме F-16 – через їхню кількість, яка може забезпечити потреби українських повітряних сил. Однак, за його словами, Україна готова отримувати будь-які типи літаків.

«Ми на війні… Ми беремо все, що нам дають, щоб захищати свою державу. Ми готові навчатися на всьому, що пливе і що літає. Якщо Фінляндії не потрібні F-18, то давайте — ми із задоволенням [приймемо]», — сказав він.

Зеленський про покарання для Путіна

Президент України Володимир Зеленський прокоментував майбутнє покарання для російського президента Володимира Путіна та для всіх причетних до вбивства людей в Україні.

Він зокрема зазначив, що це питання порушуватиметься на Кримській платформі, а також на засіданні Асамблеї ООН у Нью-Йорку.

«Тут так: якщо Україна не порушує це питання, про нього всі почнуть потихеньку забувати. Це наша проблема та наше завдання – поєднувати світ навколо наших проблем. Не плакатися на тих чи інших партнерів, а самим працювати», — сказав президент.

Про підтримку з боку США

За словам  президента, зараз Україні «не потрібно» переконувати західних партнерів у тому, що Україні потрібна їхня підтримка в обороні від російської агресії.

Про західні винищувачі

По F-16 є «чітка домовленість» із Данією про 19 винищувачів. Вони надійдуть у кілька етапів.

«На жаль, все це не швидко. Ми повинні дати наших пілотів, інших фахівців. Окремо будемо будувати інфраструктуру для сучасних винищувачів», — зазначив президент.

Зеленський розповів деталі контрнаступу та пояснив, у чому складність

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Збройні сили України йдуть вперед — контрнаступ відбувається на кількох напрямках. Втім, рухатися дуже складно через мінні поля.

За його словами, українські Сили оборони рухаються потроху, але напрямок правильний.

«Щодо контрнаступу. Ми бачимо його на кількох напрямках. Ми йдемо вперед. Нам дуже складно, бо дуже щільне мінування. Тисячі мін — це те, що залишає після себе Росія. Найголовніше — тенденції. Мені військові доповідають таку тенденцію: ми йдемо постійно і рухаємося вперед», — наголосив президент.

Про деокупацію Криму

Глава держави наголосив, що у нього, як президента, однозначна позиція щодо питання українських територій. Президент виключив ймовірність того, що Україна може обміняти окуповані території, зокрема Крим, на можливість безперешкодного вступу в НАТО.

«Крим — це Україна. Ми боремося за Крим та за всі інші тимчасово окуповані українські території. Ми не обмінюємо наші території на будь-яке членство у будь-якому союзі», — підкреслив глава держави.

Президент пообіцяв, що після визволення Крим буде добре захищений, там розпочнеться відновлення економіки, але туристичною оазою він вже не буде.

Зеленський про свої півтора року війни: помилок було достатньо

Президент України Володимир Зеленський заявив, що з початку повномасштабного вторгнення Росії зробив достатньо помилок. Глава держави уточнив, що наразі не може назвати ні свою головну помилку за півтора року війни, ні свою головну перемогу.

«Помилок було достатньо», — так він відповів на прохання назвати головну помилку.

Зеленський озвучив можливі зміни у процесі мобілізації: чи служитимуть усі

«Скажу відверто: військові до мене із цим звернулися. Щоб дати можливість більше мобілізовувати».

Він підкреслив, що потрібно розуміти, хто та як мобілізує населення. Цим політик пояснив важливість питань військкоматів та військово-лікарської комісії (ВЛК).
«Треба якомога швидше прискорити процеси та навести порядок, а потім вже починати розмову про те, щоби збільшувати — як, ким, чим», — заявив Зеленський.

Про закінчення війни

За словами Зеленського, українці не мають іншого вибору окрім як боротись і відстоювати свої території. Він також хотів би, щоб під час деокупації Україна втрачала менше своїх людей, і відстоювала свої території дипломатією.

«У нас просто немає іншого виходу, бо ми боремось за своє, а у нас його не багато — у нас одна країна. Тому я не можу сказати, чи буде у нас третій день незалежності під час війни. І в Криму, як ви сказали, люди не можуть нормально день незалежності святкувати. А у нас не так? Якщо чесно, то в Криму зараз війни немає. Крим окупований, це страшна трагедія. У нас люди конкретно гинуть», — сказав президент.

Зеленський вважає, що День Незалежності є важливим державним святом. Однак всім варто пам’ятати, що воно дається тяжко.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top