Новини

Посол Китаю у Франції поставив під сумнів суверенітет пострадянських країн

China

Лу Шайє назвав Крим «споконвічно російським»

Посол Китаю у Франції Лу Шайє назвав Крим «споконвічно російським» і поставив під сумнів суверенітет пострадянських країн.

Про це посол КНР сказав у ефірі французького телеканалу LCI.

Представник Пекіна отримав питання, чи вважає він Крим українським, і сказав: «Це залежить від того, як ви сприймаєте цю проблему. Є історія. Крим спочатку був російським, чи не так? Саме Хрущов віддав Україні Крим за часів СРСР».

Шайє також заявив, що країни колишнього СРСР «не мають ефективного статусу в міжнародному праві, оскільки немає міжнародної угоди, яка б конкретизувала їх статус як суверенних країн».

Крім того, відповідаючи на запитання ведучого, чи належить Крим Україні, посол КНР без подальших коментарів відповів, що півострів був «спочатку російський».

Ведучий запитав посла Китаю, чи вважає він тоді досі невирішеним пристрій після розпаду СРСР. Також журналіст зазначив, що у КНР могли б відібрати частину територій та назвати це «суперечкою».

Лу Шайє проігнорував обидві тези, натомість закликавши світ не сваритися з приводу «таких проблем», а припинити вогонь на території України. «Є нюанси щодо їхнього конфлікту, їхньої проблеми. Це не так просто висловити», – додав він.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top