Новини

Норвегія створить агентство контролю за санкціями проти РФ

Anniken Scharning Huitfeldt

Запровадження санкцій проти Росії та Білорусі та посилення уваги до експортного контролю призвели до величезного зростання кількості звернень до Міністерства закордонних справ Норвегії.

Тому Міністерство закордонних справ Норвегії розпочало процес створення нового допоміжного агентства, яке займатиметься сферою експортного контролю та санкцій, включаючи видачу експортних ліцензій та надання вказівок та консультацій. Нове агентство має запрацювати в 2024 році.

«Норвезький бізнес-сектор стикається з дедалі складнішою ситуацією, коли справа доходить до санкцій і регулювання експорту, зокрема внаслідок війни проти України. Контроль за експортом стратегічних і чутливих товарів, технологій і знань став більш важливим. Тому уряд вирішив створити окреме державне агентство, щоб виділити більше ресурсів на зусилля, пов’язані із впровадженням санкцій та експортним контролем. Ці зусилля мають важливе значення для нашої безпеки», — заявила міністр закордонних справ Аннікен Хейтфельдт.

Законодавством про санкції та контролем експорту наразі займаються різні відділи Міністерства закордонних справ. Консолідація цих видів діяльності у підпорядкованому відомстві полегшить набір спеціалізованого персоналу та подальше розширення компетенції. Міністерство залишатиме за собою відповідальність за розробку політики, а міністр закордонних справ продовжуватиме нести конституційну відповідальність за ці ключові сфери.

«Існує велика потреба в допомозі та подальших діях, особливо в бізнесі та академічному секторі. Метою створення нового агентства є можливість надавати кращі вказівки та швидше опрацьовувати заявки», — сказала пані Гютфельдт.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top