Економіка

Reuters проаналізувала стан енергосистеми України перед зимою

Під час наступної зими Україна зіткнеться з тривалими відключеннями електроенергії на тлі російських ракетних і безпілотних атак, які вже зробили частину енергетичної системи менш стійкою, ніж рік тому, пише агентство Reuters.

«Тисячі інженерів працювали протягом літніх місяців, щоб відремонтувати зламане обладнання, а удосконалений протиповітряний захист повинен зменшити вплив ракетних атак», — пише агентство.

Проте, як пише Reuters, не було достатньо ані грошей, ані часу, щоб завершити підготовку до зими, що означає ще більше довгих ночей без світла, тепла та води для мільйонів українців і більше проблем для бізнесу та економіки в цілому.

«Багато (зусиль) пішло просто на те, щоб відремонтувати те, що було зруйновано. І чи вдалося нам створити додаткову стійкість? Чи ми в кращому становищі, ніж минулої зими? Я так не думаю. Це були великі зусилля, вони були успішними, але їх потрібно продовжувати», — сказав Маркус Ліппольд, керівник енергетичної групи у відділі розширення Європейського Союзу.

В червні Організація Об’єднаних Націй підрахувала, що потужність України з виробництва електроенергії скоротилася приблизно вдвічі від рівня перед повномасштабним вторгненням Росії. З майже 37 гігаватів (ГВт) більше ніж 19 ГВт було знищено або пошкоджено. Київська школа економіки оцінила прямий збиток енергетичній інфраструктурі України станом на червень у $8,8 млрд.

«Протягом останнього опалювального сезону, який тривав з жовтня по березень і під час якого температура опускається значно нижче нуля, пересічний українець, який живе далеко від лінії фронту, провів без світла близько 35 днів», — пише агентство.

У якому стані енергетика сьогодні?

Виконавчий директор компанії ДТЕК Дмитро Сахарук повідомив Reuters, що компанія провела масштабні ремонтні роботи напередодні зими, але деякі енергоблоки вимагали більше часу для відновлення через значні пошкодження.

«Безумовно, можна сказати, що рівень надійності буде нижчим (ніж минулого року)», — сказав він.

Разом з тим Сахарук зазначив, що ДТЕК встановив для захисту енергоблоків мішки з піском, бетонні блоки, габіони та протидронні решітки.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що подібні заходи впроваджуються по всій країні. Він також повідомив, що сім енергоблоків АЕС готові до зими, а ще на двох – на завершальній стадії ремонт. Близько 60% виробництва електроенергії в Україні минулого року припадало на атомну енергетику.

Голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький заявив, що магістральна мережа, одна з найбільш пошкоджених частин енергосистеми, вже готова до зимових навантажень.

«Енергосистема не така надійна і з меншим резервом потужностей, ніж була до ракетних ударів. Але водночас російський терор вже не буде несподіванкою і всі до нього готуються», — сказав він.

Україна також накопичила достатньо газу, щоб пережити зиму без імпорту вперше з часів незалежності в 1991 році, повідомив агентству Reuters генеральний директор «Нафтогазу» Олексій Чернишов.

Серед інших заходів для посилення енергетичної стійкості України уряд зробив перші кроки до децентралізації енергосектору.

Крім того, деякі підприємства та міста почали нарощувати власні потужності, звертаючись до малих відновлюваних джерел енергії, де це можливо, і встановлюючи генератори. Українські компанії та приватні особи імпортували десятки тисяч генераторів, хоча окремі атаки росіян на нафтобази загрожують постачанню палива для їх живлення.

«Сьогодні ми маємо 83 потужні генератори в наших теплопостачальних і водопровідних компаній. Неможливо постійно живитися від генераторів. Але якщо буде повне відключення електроенергії на кілька годин, ми зможемо забезпечити опалення», — сказав мер Житомира Сергій Сухомлин.

Підготовка до зими

Енергетики України продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який, за словами українських посадовців, пройде в умовах російської агресії. Так, нещодавно, після ремонту, було введено у роботу енергоблок на 100 МВт.

Крім того, урядом Японії Україні було передано два потужних трансформатори, які можуть забезпечити світлом 500 тисяч українців.

За словами начальниці прес-центру Сил оборони Півдня Наталії Гуменюк, росіяни накопичують високоточні ракети для ударів по об’єктах критичної інфраструктури восени-взимку.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, українська система ППО стала ще більш комплексною і досвідченою: до зими вона буде ще міцнішою, ще сильнішою й ефективнішою. Крім того, було зведено багаторівневий захист енергооб’єктів: пасивний та активний.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top