Економіка

НБУ підвищив курс долара щодо гривні і ввів низку нововведень

НБУ вперше з початку війни підвищив курс долара щодо гривні.

Так, Національний банк України з 21 липня 2022 року підвищив офіційний курс долара США до гривні на 25% до 36,5686 грн/долар.

«Цей крок дозволить збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення та підтримати стійкість економіки в умовах війни».

Крім зміни курсу, НБУ ухвалив ще низку рішень, що набирають чинності з 21 липня:

  • Тепер банки зможуть продавати безготівку громадянам з подальшим розміщенням на депозит строком від трьох календарних місяців без права дострокового розірвання в межах щомісячного ліміту 50 тис. грн.
  • Ліміт на зняття готівки з гривневих карток за кордоном змінено зі щомісячного на щотижневий — до 12,5 тис. грн в еквіваленті за сім календарних днів.
  • Щомісячний ліміт на P2P перекази за кордон із гривневих карток українських банків зменшено зі 100 тис. грн в еквіваленті до 30 тис. грн.
  • Встановлено щомісячний ліміт на розрахунки за кордоном із використанням гривневих платіжних карток у розмірі 100 тис. грн в еквіваленті з усіх рахунків клієнта у банку, відкритих у національній валюті.
  • Скасовано дозвіл для комерційних банків купувати готівкову гривню в іноземної фінансової установи за безготівкову іноземну валюту.
Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top