Новини

НАТО планує масштабні навчання зі сценарієм нападу з боку РФ, — Bild

Західний оборонний альянс хоче мобілізувати для цього близько 90 тисяч солдатів

Північноатлантичний альянс у лютому організує масштабні військові маневри найбільші від кінця холодної війни, навчання пройдуть близько 90 тисяч військовослужбовців з метою стримування агресії з боку Росії. Вони матимуть назву «Стійкий захисник».

За даними німецького агентства преси, відповідний маневр обговорювали сьогодні, 18 січня, в кулуарах зустрічі вищих військових представників Північноатлантичного альянсу в Брюсселі, повідомляє Bild.

Західний оборонний альянс хоче мобілізувати для цього близько 90 тисяч солдатів. Це означає, що маневри стануть найбільшими з часів закінчення холодної війни.

Навчання, які розпочнуться в лютому, матимуть назву «Стійкий захисник» (Steadfast Defender). Зокрема, будуть відпрацьовуватися питання оповіщення і розгортання національних і багатонаціональних сухопутних сил.

При цьому в середині лютого в Брюсселі також відбудеться засідання міністрів оборони країн НАТО.

За інформацією dpa, сценарій навчань передбачає напад Росії на територію країн-членів Альянсу, що призводить до оголошення так званої «справи Альянсу» відповідно до статті 5 Договору про НАТО.

Стаття 5 регулює зобов’язання надавати допомогу в Альянсі і стверджує, що збройний напад на одного або кількох союзників розглядається як напад на всіх.

Останній великий маневр такого роду відбувся в 1988 році.

Найбільші на сьогодні навчання НАТО з часів закінчення холодної війни були організовані у 2018 році з акцентом на Норвегію. У Trident Juncture 2018 було задіяно близько 51 тисячі солдатів.

Останні маневри НАТО, які були масштабнішими за заплановані навчання, відбулися ще до розпаду Радянського Союзу в 1991 році. Тоді, серед іншого, була серія маневрів «Повернення сил до Німеччини». У 1988 році, наприклад, було задіяно близько 125 тисяч солдатів.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top