Новини

НАТО має бути готовим до нової ери протистояння з Росією, яка може тривати довгий час, — Столтенберг

Президент Путін хоче іншу Європу, де він може контролювати сусідів

Генеральний секретар НАТО Столтенберг розповів, що лягав спати напередодні 24 лютого 2022 року, чудово знаючи про бойню, яка вибухне за кілька годин.

«Я пішов спати. Але це була дуже коротка ніч, тому що я знав, що на якомусь етапі, за кілька годин, хтось розбудить мене — і саме це і сталося», — сказав він в інтерв’ю AFP за тиждень до перших роковин вторгнення.

“Близько четвертої години мені зателефонував мій начальник штабу, і він коротко сказав мені, що вони почали, тобто вторгнення почалося. Не дивно, бо ми знали”.

У той час як багато хто в світі до останнього сподівався, що Москва не ризикне розпочати повномасштабний наступ, генеральний секретар НАТО не сумнівався, що Путін готовий діяти.

“Можна бути шокованою жорстокістю війни. Але немає ніякого способу здивуватися, тому що це було справді те, що було передбачено за кілька місяців до вторгнення”, — сказав він.

Зараз, після року війни, яка забрала десятки тисяч життів і підірвала безпеку Європи, Столтенберг попередив, що НАТО має бути готовим до нової ери протистояння з Росією, яка може тривати довгий час.

«Президент Путін хоче іншу Європу, хоче Європу, де він може контролювати сусідів, де він може вирішувати, що країни можуть робити», — сказав Столтенберг.

НАТО буде, сказав він, “завжди дивитися, де є можливості знову увійти у ситуацію, коли є місце для покращення відносин, але з нинішньою поведінкою російського режиму, режиму у Москві це неможливо”.

Столтенберг наполягав на тому, що вторгнення “насправді не сильно змінило НАТО, тому що ми мали пам’ятати, що війна почалася не у лютому 2022 року. Війна розпочалася у 2014 році, коли Росія вперше незаконно анексувала Крим.

Генсек відкинув звинувачення в тому, що НАТО могло б зробити більше для запобігання повномасштабному вторгненню Росії, озброївши Україну швидше після Криму або наблизивши її до захисного щита альянсу.

«Це війна на вибір президента Путіну, за яку несе відповідальність тільки один — президент Путін і особи, які приймають рішення в Москві. Ми можемо аналізувати, ми можемо обговорювати, ми всі можемо розглядати різні рішення, але це аж ніяк не знімає відповідальності президента Росії за цю війну.

Ми тут для того, щоб Україна виграла цю війну і надали їй зброю, боєприпаси, підтримку, якої вона потребує», — сказав він.

Якщо президент Путін переможе в Україні, це буде трагедією для українців. Але це буде також небезпечно для всіх, тому що тоді йому та іншим авторитарним лідерам надсилається повідомлення про те, що, застосовуючи військову силу, диктатори можуть досягти своєї мети.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top