Новини

Напруга навколо Запорізької атомної електростанції зростає

ЗАЕС

Напруга навколо Запорізької атомної електростанції зростає. Міський голова Енергодару, Дмитро Орлов, у коментарі Українському Радіо повідомив, що частина колаборантів-працівників ЗАЕС та персоналу Росатома покинули станцію.

Також частина персоналу Росатому, завезена з російських атомних станцій – до 100 фахівців – виїхала з міста наприкінці попереднього тижня.

«Російські військові зараз не дуже активно пересуваються в Енергодарі. А те, що посилили обшуки, свідчить, що, можливо, готуються до чергового жесту доброї волі, як говорять містяни. Стосовно працівників атомної станції, то дійсно є інформація, що частина колаборантів, які уклали контракти з Росатомом та обіймали керівні посади у фейковій компанії від Росатому, виїхали з міста. Також частина персоналу Росатому, завезена з російських атомних станцій – їх небагато, до 100 фахівців – поїхали з міста наприкінці попереднього тижня», – розповів Дмитро Орлов.

Дмитро Орлов

Вибухівка на ЗАЕС, додав міський голова, була завезена ще майже рік тому: «Був замінований периметр станції та все узбережжя Каховського водосховища. А з початку цього року росіяни почали в хаотичному режимі мінувати, можливо готуючись до контрнаступу ЗСУ, територію по периметру міста, навіть поля сільськогосподарського призначення».

Також Орлов додав, що укриттів у разі вибуху на ЗАЕС в Енергодарі не передбачено.

У свою чергу відомий лікар Євген Комаровський пояснив, що у разі катастрофи на Запорізькій АЕС нікому йод приймати не слід, ядерні реактори на ЗАЕС зупинені ще у вересні 2022 року, тому реакція поділу урану наразі не відбувається.

Видання The Times пише, що Путін цілком може розпорядитися підірвати Запорізьку АЕС, аби зміцнити свої позиції, що похитнулися.

Автори матеріалу зазначають, що Путіну важливо зберігати обличчя в очах своїх прихильників як авторитарного правителя, також очільника Кремля до якихось радикальних дій можуть підштовхнути події на фронті.

У статті також звертається увага на те, що російська армія вже давно не може показати жодних реальних успіхів у війні проти України, що б’є по іміджу Путіна, додатково хиткість його позицій продемонстрував заколот Пригожина. Тоді російська армія майже не чинила спротиву бойовикам «Вагнера», а жителі Ростова «з ентузіазмом вітали найманців».

«Це небезпечний момент для путінського режиму, щоб повернути прихильність своїх громадян Путін може піддатися спокусі ескалювати війну в надії на швидкі перемоги», – припускають автори матеріалу The Times.

Автори публікації наголошують, що країни-члени НАТО повинні рішуче попередити Росію, що не залишать без відповіді диверсію на Запорізькій АЕС із потенційно катастрофічними наслідками.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top