Наука та технології

На Марсі є приховане радіоактивне море, — NYT

Марс

У 2021 році вчені використовували для вивчення Марса InSight, роботизований зонд для вивчення внутрішніх частин планети. Космічний корабель прослухав достатню кількість марсіанських землетрусів, щоб скласти уявлення про пластівчасту природу марсіанського підземного світу, повідомляє The New York Times (NYT).

За даними InSight, кора і мантія Марсу не були особливо дивними, однак ядро було занадто великим і не дуже щільним для такої маленької планети. Для деяких дослідників ці вимірювання не здавалися правдоподібними.

Доктор Амір Хан, геофізик зі Швейцарії, детально вивчив дані InSight і зазначив, що вчені дещо упустили і ядро Марса все-таки маленьке.

Видання зазначає, що дві групи вчених, незалежно одна від одної, детально вивчили сейсмічні дані InSight, і дійшли висновку, що ядро Марса не на стільки велике, як вважали раніше. Початкова оцінка була помилковою через невиявлений океан розплавленої породи глибиною від 90 до 125 миль, що зробило базове ядро більшим, ніж є насправді.

Глибоке море магми, приховане під твердою мантією Марса постійно розплавлене та насичене радіоактивними елементами. «Такого немає на нашій планеті», — сказав доктор Хан і додав, що це відкриття вимагає переосмислення знань про еволюцію Червоної планети.

Раніше дослідники з’ясували, що ядро Марса має радіус близько 1140 миль, що дозволяло припустити невисоку його щільність. Однак тепер вчені встановили, що радіус рідкого ядра становить близько 1000 миль і воно багате залізом з меншою кількістю більш легких елементів.

Через чотири роки після запуску космічний корабель InSight закінчив свою місію і був знищений у 2022 році. Але вчені вважають, що відкриття цього океану магми, ймовірно, не стане останнім сюрпризом місії і це тільки початок.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top