Новини

На конференції у Швейцарії підписали «Декларацію Лугано» щодо принципів відновлення України

Представники понад чотирьох десятків країн та двох десятків міжнародних організацій, таких як Європейський інвестиційний банк та Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), підписали за підсумками двох днів консультацій, що відбулися у місті Лугано на півдні Швейцарії – «Декларацію Лугано».

У підсумковому документі учасники Конференції виклали сім критеріїв відродження України, включаючи протидію корупції, відданість демократичним цінностям, забезпечення прозорого та підзвітного стилю управління країною, розвиток основних прав та свобод людини та громадянина.

Саміт був організований президентом Швейцарії Ігнаціо Кассісом та прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн брала участь у його роботі особисто, президент України Володимир Зеленський виступив на конференції в режимі онлайн.

У своєму заключному виступі Ігнаціо Кассіс зазначив, що конференція в Лугано є «початком тривалого процесу.

«Декларація Лугано» закладає основу, яка не тільки започаткує відновлення зруйнованої війною країни, але й дасть людям в Україні надію та впевненість у тому, що вони у світі не самотні». Швейцарський політик додав, що процес відновлення почнеться негайно, але для цього буде потрібен час і терпіння, і всі сторони цього процесу мають порозумітися.

Денис Шмигаль погодився, що якщо й відновлювати Україну, то необхідно зробити її кращою, ніж раніше, і діяти треба вже зараз, негайно. Він подякував усім державам і всім міжнародним організаціям, які надіслали своїх представників до Швейцарії, за їхню готовність надати Україні допомогу. Він також привітав наміри Великобританії та Німеччини організувати наступні конференції з відновлення України протягом наступних двох років.

«Я переконаний, що через рік ми говоритимемо вже не про заплановані проекти, а про результати та успішні проекти», — заявив український політик. За оцінками уряду України відновлення інфраструктури, пошкодженої чи зруйнованої внаслідок вторгнення Росії, коштуватиме 750 млрд доларів. Шмигаль також зазначив, що Україна домагається зараз ухвалення міжнародних норм і правил, які б дозволили їй використовувати для відновлювальних робіт в Україні конфісковані по всьому світу російські санкційні активи, сукупна вартість яких доходить за його словами до 500 млрд доларів. «Росія та інші потенційні агресори повинні знати, що за свої неспровоковані та невиправдані напади їм доведеться дорого заплатити», — сказав він.

Декілька країн і низка компаній вже взяли на себе конкретні фінансові зобов’язання щодо надання допомоги Україні. Швейцарія заявила, що подвоїть свою допомогу Україні до 100 мільйонів швейцарських франків вже до кінця 2023 року. Сполучені Штати також оголосили, що протягом уже наступних кількох місяців виділять на мету відновлення 6,2 млрд. доларів. У кулуарах Конференції швейцарська міністр транспорту, довкілля та комунікацій Симонетта Соммаруга підписала з Україною угоду про виконання норм та цілей Паризької угоди щодо клімату.

Останні 15 років Україна була ключовою країною у рамках швейцарської зовнішньополітичної діяльності у сфері допомоги розвитку. Швейцарія була п’ятим найбільшим донором України. У понеділок, 4 липня, представники швейцарського, українського та європейського парламентів також обговорили законодавчі пріоритети процесу відновлення. Конференцію з відновлення України, що відбулася 4–5 липня 2022 року в Лугано, було заплановано ще до того, як 24 лютого Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Вона була б черговою конференцією у цілій серії міжнародних конференцій, що проводяться у різних країнах з 2014 року для підтримки зусиль українських урядів у галузі докорінних суспільно-політичних реформ та перетворень у країні.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top