Новини

Міжнародна конференція з відновлення України розпочалася у швейцарському місті Лугано

Сьогодні та завтра, 4 та 5 липня 2022 року, представники майже 40 країн світу обговорять перспективи повоєнного відновлення України. Міжнародна конференція у швейцарському місті Лугано покликана запустити процес національної реконструкції України, яка все ще перебуває у стані війни.

Головна мета конференції — підписати фінальну «Декларацію Лугано», в якій буде викладено найважливіші принципи післявоєнного відновлення України, і яка згодом визначить, яка країна візьме на себе якісь завдання чи хто скільки внесе грошей на цілі відновлення.

Звертаючись до учасників конференції з відеозв’язку з Києва, Президент України Володимир Зеленський сказав, що «війна Росії – це не просто спроба захопити нашу країну, але це ще й виклик усій європейській системі. Тому відновлення України — це не просто якась локальна справа, це є завданням всього демократичного світу».

У свою чергу Президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс закликав делегатів узгодити «Декларацію Лугано» з принципами відновлення України та зміцнення стійкості країни на найближчу перспективу «акт агресії Росії проти України змусив нас об’єднатися і протистояти цій війні з усією рішучістю, на яку ми тільки здатні, взявши на себе зобов’язання підтримати український народ, якому випали важкі випробування на довгому шляху до сталого відновлення».

Президент Швейцарії додав, що ця конференція також покликана допомогти Україні провести докорінні політичні реформи та перетворення.

«Дуже важливо, щоб ці зусилля тривали неухильно далі, особливо щодо протидії корупції та зміцнення принципів незалежності судової системи країни. Не можна, щоб війна зупинила реформи», — сказав Ігнаціо Кассіс.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль особисто присутній на конференції разом із кількома членами парламенту України. У своєму виступі він зазначив, що план відновлення України оцінюється в 750 мільярдів доларів і українська влада розраховує на конфісковані активи Росії.

Щодо конфіскації активів Росії, швейцарське видання Swissinfo, повідомило, що у Швейцарії зосереджені величезні обсяги капіталів російського походження, але чи можуть і чи мають ці активи бути конфісковані та використані для повоєнного відновлення України? Міжнародна спільнота такі ідеї обговорює вже давно. У Швейцарії цим питанням уже зайнявся парламент. Але те, що емоційно може виглядати актом вищої справедливості, з юридичної точки зору виявляється справою набагато складнішою.

На думку швейцарських експертів: одностороння експропріація Берном російських активів, які потрапили під санкції, завдасть удару по репутації Швейцарії як світовий фінансовий центр, якщо тільки таке рішення не буде прийнято цілою низкою держав у міжнародному масштабі і як виняток.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top