Запоріжжя

МАГАТЕ опублікувала відео-звіт про візит на ЗАЕС

Rafael-Mariano-Grossi2

«Потрібна домовленість усіх сторін щодо створення захисної зони навколо ЗАЕС для уникнення пошкоджень станції»

Минулого тижня представники МАГАТЕ на чолі з генеральним директором агентства Рафаелем Гроссі побували на Запорізькій атомній електростанції. Представники МАГАТЕ оцінити ситуацію з ядерною безпекою та охороною на станції, а сьогодні, 6 вересня, опублікували текстовий та відео-звіт про візит місії організації на ЗАЕС.

У звіті зазначено про термінову необхідність у заходах по попередженню ядерної аварії, що може бути спричинена військовими засобами.

«Потрібна домовленість усіх сторін щодо створення захисної зони навколо ЗАЕС для уникнення пошкоджень станції», — йдеться у звіті.

 Також в МАГАТЕ наголошують на необхідності припинення обстрілів споруд станції, що вкрай важливо для додержання фізичної цілісності АЕС, порушення якої може призвести до «ядерної катастрофи».

У звіті МАГАТЕ підтвердили, що Росія розмістила військових та техніку в різних місцях Запорізької АЕС, в тому числі кілька військових вантажівок та обладнання на першому поверсі турбінних залів в енергоблоках 1 і 2. Також місія зафіксувала присутність представників російського Росатому на станції, які «дають поради з ядерної безпеки, захисту та дій керівництву ЗАЭС».

В МАГАТЕ наголошують, що присутність старшого технічного персоналу Росатома може призвести до негативного втручання в нормальну роботу станції. Загалом у звіті відзначається, що присутність росіян на ЗАЕС негативно впливає на український персонал станцій, що знаходиться в «стресових умовах».

МАГАТЭ закликає до вивезення з території ЗАЭС «усіх транспортних засобів, які можуть втручатися в роботу систем безпеки та обладнання», а також створити відповідні робочі умови для персоналу.

«Ситуація в Україні безпрецедентна. Перший збройний конфлікт триває на території великої ядерної установки», – сказано в звіті.

Напередодні стало відомо, що четверо експертів МАГАТЕ залишили ЗАЕС, як і було заплановано, двоє інших залишаються, щоб підтримувати постійну присутність МАГАТЕ на місці, дозволяючи Агентству спостерігати за ситуацією і надавати незалежні оцінки.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі має також проінформувати Раду Безпеки ООН про результати візиту та загальну ситуацію на Запорізькій АЕС.

У звіті МАГАТЕ зазначено про термінову необхідність у заходах по попередженню ядерної аварії, що може бути спричинена військовими засобами на Запорізькій АЕС.
Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top