Новини

Ліз Трасс — 78-й прем’єр-міністр Великої Британії

Mary Elizabeth Liz Truss

Найближчим часом вона змінить Бориса Джонсона на цій посаді.

Новим лідером правлячої Консервативної партії Великобританії обрано міністра закордонних справ Ліз Трасс. Найближчим часом вона змінить Бориса Джонсона на посаді прем’єр-міністра.

За підсумками голосування членів Консервативної партії в понеділок, 5 вересня, Трасс випередила свого суперника, колишнього міністра фінансів Ріші Сунака — за неї проголосували понад 57 відсотків, а це понад 80 тисяч членів Консервативної партії, Сунака підтримали близько 60 тисяч консерваторів.

Агітуючи за своє обрання, Ліз Трасс обіцяла боротись з енергетичною кризою, що охопила Британію. Також вона наголошувала, що на посаді прем’єра продовжить безкомпромісно підтримувати Україну та протистояти Росії. Усім запам’яталось її висловлювання, що при необхідності вона «без вагань» натисне на ядерну кнопку.

Борис Джонсон очолив Консервативну партію, а разом із нею і британський уряд у 2019 році після відставки прем’єр-міністра Терези Мей. Він привів партію до перемоги на парламентських виборах з найкращим результатом у її сучасній історії.

Після вторгнення Росії в Україну Джонсон постійно підтримував нашу країну. Тричі був із візитами в Києві, засуджував пропозиції деяких європейських політиків про переговори з ворогом та вимагав від НАТО посилення військової підтримки України.

Ліз Трасс 47 років. У 2016 року вона увійшла в історію, ставши першою жінкою – міністеркою юстиції та лордом-канцлеркою. Очолювала міністерство довкілля і продовольства в уряді Девіда Кемерона, міністерство міжнародної торгівлі, міністерство у справах жінок та рівних можливостей, а з вересня 2021 року — міністерство закордонних справ Великої Британії в уряді Бориса Джонсона.

В молодості Ліз виступала на мітингах за ядерне роззброєння Британії в односторонньому порядку.

Батьки Ліз Трасс виступали на маніфестаціях проти Маргарєт Тетчер, а самій Ліз пророкують стати новою версією Залізної леді, часто порівнюючи їх і в багатьох позиціях, і навіть у стилі.

Позиція щодо війни в Україні: «Ми вже активізувалися в Україні. Війна в Україні – це наша війна, це війна всіх, тому що перемога України – стратегічний імператив для всіх нас. Тяжке озброєння, танки, літаки – ми глибоко занурюємося в наші запаси, нарощуємо виробництво. Нам треба це зробити», – сказала вона у своїй промові в квітні 2022 року.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top