Новини

Литва ухвалила резолюцію про запрошення України до НАТО

Саміт країн НАТО пройде у Вільнюсі 11-12 липня

Сейм Литви ухвалив резолюцію до літнього саміту НАТО у Вільнюсі. Вона включає офіційне запрошення Україні приєднатися до альянсу.

Про це повідомляє прес — служба парламенту Литви.

Литовський Сейм у четвер, 6 квітня, одноголосно підтримав резолюцію, в якій закріплено позицію Литви напередодні липневого саміту НАТО у Вільнюсі. Документ закріплює позицію Литви щодо основних цілей держави, що потребують узгодження на рівні керівництва НАТО.

У документі йдеться про те, що на саміті НАТО у Вільнюсі необхідно запросити Україну приєднатися до НАТО, а підписати протоколи про членство та запустити процес ратифікації, коли це дозволять умови.

Литовські парламентарі вважають, що такий крок буде стратегічним рішення НАТО у прагненні миру в Україні та Європі.

«Ми проти сірих зон безпеки, ми хочемо довести помилковість тези про те, що Росія має право вето на членство України. Ми думаємо, що Україна сприятиме нашій безпеці, зробить НАТО сильнішою», — заявив голова парламентського комітету із закордонних справ Жигімантас Павільйоніс.

Також резолюція наголошує необхідність посилити оборону у Балтійському регіоні, збільшити кількість війська НАТО у Литві до рівня бригади і покращити протиповітряну оборону країни.

Зазначимо, що саміт країн НАТО пройде у Вільнюсі 11-12 липня. Литва вперше прийматиме 40 делегацій з країн-членів та партнерів альянсу.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top