Новини

Макрону не вдалося змінити позицію Сі Цзіньпіна щодо війни РФ проти України, — Politico

Президент Китаю Сі Цзіньпін не показав ознак зміни своєї позиції щодо війни Росії проти України

Президент Китаю Сі Цзіньпін не показав ознак зміни своєї позиції щодо війни Росії проти України після переговорів у четвер із французьким колегою Еммануелем Макроном.

Про це пише Politico.

«На другий день державного візиту Макрона до Китаю Сі підтримав свою давню позицію щодо повномасштабного вторгнення Росії в Україну, заявивши, що «у всіх сторін» є «побоювання щодо безпеки», і не дав жодного натяку на те, що він буде використовувати свій вплив для допомоги закінчити війну», — йдеться у матеріалі.

Зазначається, що президент Франції прибув до Китаю в середу, сподіваючись підштовхнути Сі до використання свого впливу на Росію. Також Макрон сподівався змусити Китай висловитися проти бажання РФ розмістити ядерні ракети в Білорусі.

До того ж французький президент відверто застав китайського колегу зненацька, коли на зустрічі з пресою закликав його прямо засудити російську агресію проти України.

«Говорити про мир і стабільність — значить говорити про війну, яку Росія веде проти України. Ви зробили кілька важливих зауважень. Це війна, в яку залучені всі ми, тому що член Ради Безпеки вирішив порушити Статут ООН. Ми не можемо цього прийняти», — сказав Макрон.

Однак Сі обмежився загальними заявами про необхідність воюючих сторін «захищати жертв, включаючи жінок та дітей». Це можна було б вважати за укол на адресу Росії, але китайський лідер так жодного разу і не згадав Росію безпосередньо у своєму виступі перед пресою.

«Мирні переговори повинні бути відновлені якнайшвидше, беручи до уваги обґрунтовану стурбованість усіх сторін щодо безпеки, посилаючись на Статут ООН… шукаючи політичного врегулювання і побудови збалансованої, ефективної і стійкої системи європейської безпеки», — додав він, сидячи поруч з Макроном.

Макрон і Сі провели півтори години у двосторонніх переговорах, які чиновник Єлисейського палацу назвав «відвертими і конструктивними», перш ніж підписати кілька угод — в тому числі про продаж літаків Airbus — і про культурну співпрацю.

«Але в протокольній помилці, яку помітили члени китайського оточення Сі, Макрон говорив під час пресконференції приблизно вдвічі довше, ніж лідер Китаю. Прочитавши його ретельно підготовлені коментарі, дивлячись прямо перед собою, Сі часом виглядав нетерплячим і роздратованим, поки Макрон продовжував говорити. Сі зробив пару глибоких зітхань і, схоже, відчув себе ніяково, коли Макрон звернувся до нього безпосередньо, очевидно імпровізуючи про війну в Україні та їхню спільну відповідальність за підтримання миру», — повідомило Politico.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top