Новини

Контрнаступ, що готується, не повинен розглядатися як вирішальний момент у конфлікті, — Кулеба

Розмови про «вирішальний наступ» небезпечні

Країни-союзники України не повинні вважати майбутній весняний контрнаступ ЗСУ вирішальним, оскільки це може вплинути на подальшу позицію Заходу.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю Financial Times.

Видання зазначає, що багато західних чиновників розглядають контрнаступ ЗСУ, який може статися навесні, як вирішальний момент для України, щоб добитися прориву і вийти з «глухого кута отримання більш істотної допомоги».

За словами Кулеби, якщо майбутні атаки ЗСУ будуть невдалими, то вони можуть посилити настрої на Заході щодо необхідності переговорів та компромісу з Росією. Глава МЗС зазначив, що всі війни є серією битв. Він додав, що для Києва немає альтернатив, окрім повного звільнення території України.

«Ми повинні всіма засобами протистояти сприйняттю контрнаступу як вирішальної битви війни… Якщо цей наступ розглядатиметься як вирішальний, але не призведе до 100-відсоткового звільнення нашої території, то деякі люди можуть сказати, що це була остання вирішальна битва, і тепер у нас є час продумати альтернативний сценарій», — сказав Кулеба.

Крім того, він зазначив, що в країнах, які підтримують Україну, є меншість у владі, яка наполягатиме на уповільненні допомоги та припиненні вогню, навіть якщо «нинішнім домінуючим мейнстримом» буде почуття рішучості продовжувати опиратися Росії.

«Вони всюди: у Вашингтоні, у Берліні, у Парижі, у Лондоні. Вони спробують зробити щось творче на кшталт Мінська-3», — заявив дипломат.

Нагадаємо, міністр оборони США Ллойд Остін вважає, що Україна за рахунок значного виснаження російських сил і західної зброї має «дуже хороші шанси» здійснити успішний контрнаступ навесні 2023 року.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top