Новини

Китай визнав, що «Кинджали» РФ програють системам Patriot — Newsweek

Patriot

Російські ракети «Кинджал»не стали тим переломним моментом у війні з Україною, на який сподівався Кремль. Все більше китайських аналітиків приходять до такого висновку.

Як пише Newsweek, китайські експерти з оборони розчаровані характеристиками російських гіперзвукових ракет «Кинджал», особливо коли йдеться про їхню живучість проти американських систем ППО Patriot, що використовуються Україною.

«За словами аналітиків, Пекін приймає це до відома, оскільки та ж сама зенітно-ракетна система американського виробництва розгорнута на Тайвані, чия армія має більше дюжини батарей на додаток до систем ППО вітчизняного виробництва», — йдеться у публікації.

Вказується, що розв’язана Росією війна проти України дала Пентагону і Народно-визвольній армії Китаю шанс оцінити, наскільки військова машина Москви протистоїть озброєнню Зходу.

«Спостерігачі вважають, що Китай приділяє пильну увагу успіхам і невдачам свого російського союзника, а також українських сил, оснащених американською зброєю, щоб підготувати свої сили до потенційного зіткнення з США з приводу майбутнього самоврядного Тайваню», — зазначає видання.

Комплекси Patriot успішно збивають «Кинджали»

У публікації з посиланням на українських і американських чиновників наголошується, що поставлені США ракети Patriot почали перехоплювати «Кинджали» незабаром після того, як навесні минулого року Київ отримав пускові системи, і це підняло серйозні питання про те, яку перевагу у війні могли дати Росії ці ракети.

Китайський аналітик Інь Цзе в одному з номерів журналу Ordnance Industry Science and Technology про збиті ракети «Кинджал» написав наступне: «З’являється все більше і більше свідчень того, що те, що говорять США і Україна з цього питання, є правдою».

Крім того, Інь заявив, що здатність «Кинджалів» змінювати маршрут в атмосфері на великих відстанях «недостатня». Також аналітики кажуть, що «Кинджали» в основному були засновані на технологіях 1980-х років, і, ймовірно, їхня кількість зараз дуже обмежена.

Китай побоюється Patriot

Поряд з Китаєм, США теж збирають масу аналітичних даних по Україні, які допоможуть удосконалити її ракетний потенціал в майбутньому і в той же час дадуть Пекіну привід для занепокоєння, пише Newsweek з посиланням на спостерігачів.

«Реальна стурбованість Народно-визвольної армії Китаю, ймовірно, полягає в тому, що означає українська війна для поліпшення існуючої системи ППО США і розробки ракет наступного покоління», — заявив старший науковий співробітник аналітичного центру Центру аналізу європейської політики Ян Каллберг.

За його словами, такі поліпшення, як подальше вдосконалення алгоритму перехоплення ракети Patriot, тільки посилять головний біль для Пекіна. І це є проблемою, бо в арсенал китайських збройних сил входить дуже багато систем, заснованих на російських технологіях.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top