Новини

Європейські політики збираються в турне по США, щоб посилити підтримку України, — Politico

У відповідь на заклики деяких законодавців від Республіканської партії

Європейські політики збираються відвідати США з метою посилення підтримки України у відповідь на заклики деяких законодавців від Республіканської партії скоротити потік допомоги нашій державі. Про це повідомляє Politico.

«Нам потрібно знайти способи достукатися до громадськості по обидва боки Атлантики — не забувати, що є реальні виборці, які бачать свої проблеми певним чином», — заявив глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс.

Він пояснив, що турне, під час яких країни Балтії та інші країни, що мають тісні зв’язки з Україною, висловляться на користь продовження підтримки, «може спрацювати досить добре, якщо позиція буде викладена не тільки американськими політиками, але й тими, хто залежить від цієї допомоги та від цього зовнішньополітичного курсу.

«У нас є план поїздок в окремі штати, зустрічей, наприклад, з компаніями, які продають обладнання, що фактично створює робочі місця в США. Більшість грошей, які були витрачені на Україну, фактично були витрачені в США», — зазначив міністр.

Ландсбергіс не повідомив, які ще держави можуть приєднатися до цього турне.

Водночас прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас розповіла, що її країна вже звертається до пересічних американців.

«Мій міністр закордонних справ був в Арканзасі, розмовляв з людьми та висловлював свої погляди, тож це те, що ми робимо постійно», — сказала вона.

Як зазначає видання, у Вашингтоні зростає занепокоєння, що допомога Україні може стати жертвою глибоких політичних розбіжностей у США.

У відповідь на це президент США Джо Байден змінив свою позицію щодо війни, стверджуючи, що значна частина коштів, виділених на Україну, насправді залишається в країні, створюючи робочі місця та підтримуючи бізнес.

У Вашингтоні сенатори заявили, що роз’яснювальна робота з боку європейських лідерів може допомогти зміцнити підтримку Києва серед втомлених війною виборців.

«Я думаю, що, показуючи, що це не лише Україна і Росія, що це стосується інших країн Європи, що це стосується всіх нас, корисно, щоб лідери інших країн підкріплювали це», — сказав сенатор Бен Кардін, демократ, який очолює Комітет у закордонних справах Сенату США.

Сенатор Ліндсі Грем, відомий республіканський прихильник допомоги Україні, також сказав у коментарі Politico, що турне може бути «корисним для інших».

Попри політичні потрясіння в його партії щодо допомоги Україні, сенатор впевнений, що підтримка Києва залишається міцною.

«Громадська думка важлива, але відключення України не допоможе нам у довгостроковій перспективі», — наголосив Грем.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top