Економіка

Європейські компанії з початку війни втратили в РФ 100 млрд євро, — FT

Аналітики досліджували звіти 600 найбільших європейських компаній

Найбільші європейські компанії зазнали щонайменше 100 млрд євро прямих збитків від своєї діяльності на території Росії після повномасштабного вторгнення президента Володимира Путіна в Україну минулого року.

Про це повідомляє Financial Times.

Аналітики досліджували звіти 600 найбільших європейських компаній за 2023 рік. 176 компаній зафіксували знецінення активів, витрати, пов’язані з обміном валюти, та інші витрати з продажу, закриття чи скорочення підприємств у РФ.

Загальний показник не включає непрямі макроекономічні наслідки війни, такі як висока вартість енергоносіїв та товарів. Однак війна також принесла зростання прибутку нафтогазовим групам та оборонним компаніям.

Сукупна цифра не включає непрямі макроекономічні наслідки війни, такі як висока вартість енергії та товарів. Однак війна також принесла зростання прибутку нафтогазовим групам та оборонним компаніям.

Найбільші списання та витрати зазнали нафтогазові групи, де лише три компанії – BP, Shell та TotalEnergies — повідомили про сукупні збитки у розмірі 40,6 млрд євро. Водночас збитки були значною мірою компенсовані вищими цінами на нафту та газ: ці групи оголосили про небувалий сукупний прибуток — близько 95 млрд євро минулого року. Війна також підтримала акцію оборонних компаній.

Фінансові компанії, включаючи банки, страхові та інвестиційні компанії, зафіксували списання та інші витрати на суму 17,5 млрд євро.

Компанії з надання комунальних послуг отримали прямі збитки у розмірі 14,7 млрд євро, тоді як промислові компанії, у тому числі виробники автомобілів, постраждали у розмірі 13,6 млрд євро.

Найбільше збитків зазнали британські компанії, що втратили понад 30 млрд євро.

Подальші збитки від роботи біля Росії
На думку аналітиків, рішення Москви захопити контроль над російськими підприємствами імпортерів газу Fortum і Uniper у квітні, за яким пішла експропріація Danone і Carlsberg минулого місяця, припускає, що попереду ще більше проблем.

Згідно з даними, зібраними Київською школою економіки, більше половини з 1871 підприємств, які належали європейським компаніям у Росії до війни, все ще працюють у країні. Серед них італійська UniCredit, австрійська Raiffeisen, швейцарська Nestlé та британська Unilever.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top