Новини

ЄС проведе конференцію щодо повернення українських дітей з Росії

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила про намір організувати конференцію щодо повернення українських дітей, вивезених до Росії під час війни, передає ВВС. «Це жахливе нагадування про найпохмуріші часи нашої історії. Це військовий злочин», — сказала вона після саміту ЄС.

Минулого тижня Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової за звинуваченням у депортації українських дітей.

За даними Києва, з початку повномасштабного російського вторгнення до Росії було вивезено понад 16 тисяч українських дітей, багато з яких, як стверджується, було поміщено до спеціальних закладів та прийомних родин.

Фон дер Ляйєн заявила, що працюватиме з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецким над мобілізацією міжнародної підтримки для їхнього повернення.

«Ми знаємо, що із 16 200 дітей, які були депортовані, на сьогоднішній день повернулися лише 300, і ці злочинні дії повністю виправдовують ордери на арешт, видані МКС, – сказала вона. — Ми знаходимося на початку дуже важкої роботи і прагнемо об’єднати міжнародний тиск, щоб вжити всіх можливих заходів для встановлення місцезнаходження цих дітей».

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top