Новини

Громадяни України, перебуваючи за кордоном, зможуть отримати послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану

Згідно з постановою наші співвітчизники за кордоном зможуть одружитися, розлучитися, отримати свідоцтво про смерть та народження

Уряд України цього тижня ухвалив рішення, згідно з яким наші співвітчизники за кордоном зможуть одружитися, розлучитися, отримати свідоцтво про смерть та народження. Про це повідомляє Урядовий портал.

Згідно з прийнятою Кабміном постановою, закордонні дипломатичні установи України наділяються повноваженнями щодо:

  • проведення державної реєстрації актів цивільного стану;
  • внесення змін до актових записів громадянського стану, їх відновлення та анулювання;
  • повторної видачі свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану;
  • видачі витягів із Державного реєстру актів громадянського стану громадян.

«Вищевказані послуги українці матимуть можливість отримати за кордоном незалежно від місця їх проживання (перебування). Перелік закордонних дипломатичних установ, які здійснюватимуть надання послуг з державної реєстрації актів цивільного стану, має визначити Міністерство закордонних справ», – наголошується в повідомленні.

Така ініціатива була розроблена на виконання рішень Координаційного штабу з питань повернення в Україну громадян з тимчасово окупованих територій та третіх країн. В Кабміні наголошують, що завдяки новим правилам українцям за кордоном буде спрощено доступ до послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану і скорочено строки їх отримання в закордонних дипломатичних установах України.

Рішення набуде чинності вже у лютому.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top