Новини

Грета Тунберг заплатить штраф за непокору поліції

Під час червневого протесту на півдні Швеції

Шведську екоактивістку Ґрету Тунберґ визнали винною у справі про непокору поліції під час червневого протесту на півдні Швеції. Її засудили до сплати штрафу. Про це пише Reuters із посиланням на інформаційне агентство TT.

Як зазначається, у суді Ґрета Тунберґ визнала, що під час акції протесту не підкорялася наказам поліції. Водночас екоактивістка заявила, що не визнає провини у своїх діях.

«Я вважаю, що ми перебуваємо в надзвичайній ситуації, яка загрожує життю, здоров’ю та майну. Незліченна кількість людей і громад перебувають під загрозою як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі», — заявила вона.

Після короткого судового розгляду суд все ж таки визнав, що вона несе відповідальність за свої дії, і засудив її до сплати штрафу у розмірі 144 долари США плюс майже 97 доларів до Шведського фонду допомоги жертвам злочинів.

Як пише Associated Press, Тунберг разом з іншими активістами затримали після того, як 19 червня вони зупинили рух у нафтовому терміналі порту Мальме.

Зі слів речниці шведської прокуратури Анніки Коллін, екоактивістці висунули звинувачення через те, що вона відмовилася виконувати накази поліції покинути місце події під час протесту.

Що сталося на кліматичному протесті в Мальме?

Починаючи з 15 червня кліматичні активісти влаштували багатоденну акцію протесту в порту Мальме. На чолі з молодіжною групою Ta tillbaka framtiden («Поверни майбутнє») протестувальники фізично заблокували нафтові танкери в гавані.

Коли протестувальникам наказали рухатися, щоб пропустити судна, Грета була серед тих, хто відмовився. Потім її відтягли поліціянти.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top