Новини

Голова СБУ Василь Малюк розповів, як перший раз підривали Кримський міст у жовтні минулого року

Також СБУ вдалося обійти систему глушення GPS-координат на Кримському мості

Служба безпеки України продемонструвала унікальні фотографії, які розповідають про підготовку та першу атаку на Кримський міст, що сталася у жовтні 2022 року.

Голова СБУ Василь Малюк розповів, що вибух на Кримському мосту було здійснено із використанням 21 тонни гексогену, закамуфльованого у спеціальній плівці.

Для того, щоб непомітно довезти 21 тонну гексогену до мосту, співробітники СБУ обмотали вибухівку пакувальною плівкою. Рулони такої плівки, за легендою спецоперації, і мала офіційно перевозити вантажівка.

У Службі безпеки навіть оприлюднили унікальні фото підготовки до підриву Кримського моста. Як розповів голова СБУ в інтерв’ю журналу «NV», працівники СБУ спеціально підібрали таку товщину плівки, щоб сканери на пунктах пропуску не помітили вибухівку.

Також СБУ вдалося обійти систему глушення GPS-координат на Кримському мості. Вранці 8 жовтня 2022 року вантаж «плівки» був підірваний на середині мосту та злетів у повітря.

«Розробкою спецоперації займався я особисто та двоє моїх довірених співробітників», — повідомив чиновник.

За його словами, у липні 2023 року офіцер СБУ, відомий під псевдонімом «Хантер», відіграв важливу роль в організації другої атаки. Він вклав значні зусилля у створення морських дронів, збільшивши кількість вибухівки до 850 кг гексогену і модернізував систему управління безпілотними апаратами, створивши новий надводний «месник».

Ці заходи дозволили значно підвищити ефективність та можливості атаки.

«Ми сім кіл пекла пройшли, використали в темну стільки росіян!», — розповідає Голова СБУ.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top