Новини

Ердоган зробив важливу заяву щодо переговорів України та РФ

переговори

«Ми готові відновити переговорний процес, який раніше ми започаткували в Стамбулі, для побудови миру»

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган готовий знову посадити за стіл переговорів Україну і Росію у Стамбулі у питаннях функціонування Чорноморського зернового коридору.

Про це Ердоган заявив під час звернення до учасників саміту «Україна — Південно-Східна Європа» в Тирані (Албанія), повідомляє турецький англомовний телеканал Anews. Лідер Туреччини наголосив, що його країна підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, а також докладає усі зусилля для захисту прав і інтересів кримських татар. Також Туреччина готова зробити внесок у швидке відновлення і відбудову України.

«Попри входження у третій рік війни та усі наші зусилля, немає достатнього прогресу на шляху до встановлення миру. Я зберігаю моє бачення, що треба дати шанс дипломатії й діалогу для припинення війни зі справедливим і тривалим миром. Вкрай важливо використати усі дипломатичні канали для досягнення цієї мети. На мою думку, треба розпочати спільні зусилля щонайменше для визначення загальних параметрів миру. У цьому зв’язку, ми принципово підтримуємо 10 пунктів мирного плану українського президента Володимира Зеленського», — підкреслив Ердоган.

Також турецький президент нагадав, що його країна взяла на себе провідну роль у зусиллях стосовно реалізації другого пункту Формули миру Зеленського під назвою «Продовольча безпека».

Ердоган наголосив, що для мирних ініціатив важливо об’єднати обидві сторони. За його словами, Чорноморська ініціатива з постачання зерна залишається на порядку денному, але існує необхідність у правилах для забезпечення безпеки плавання комерційних суден у Чорному морі.

«У цьому контексті, ми продовжуємо наші контакти з Організацією Об’єднаних Націй для встановлення нових правил, у тому числі безпекових зобов’язань у Чорному морі. Крім того, ми готові відновити переговорний процес, який раніше ми започаткували в Стамбулі, для побудови миру», — сказав Ердоган.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top