Новини

Екс-глава Конституційного суду остаточно виграв суд у Зеленського

Тупицкий

Колишній голова Конституційного суду України Олександр Тупицький виграв суд про оскарження указу Президента Зеленського, яким було скасовано його призначення. Засідання тривало понад два роки.

У травні 2013 року тодішній президент Янукович призначив Тупицького головою Конституційного Суду. 27 березня 2021 року Зеленський цей указ скасував, після чого між екс-суддею та президентом розпочалися судові розгляди.

Верховний суд у липні 2021 року прийняв рішення, згідно якого Конституцією України, а також Законом «Про Конституційний суд України», не передбачено повноважень президента видавати указ про скасування указу щодо призначення суддів Конституційного суду.

Після даного рішення президент подав апеляцію до Великої палати Верховного суду. Головуючим у справі був екс-керівник Верховного суду Всеволод Князєв, якого 16 травня 2023 року правоохоронці викрили на вимаганні великої суми хабаря. У підсумку, апеляцію Зеленського розглянув новий головуючий суддя Віталій Уркевич.

19 жовтня Велика Палата Верховного Суду розглянула апеляційну скаргу Президента України на рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 14 липня 2021 року у справі за позовом Тупицького Олександра Миколайовича до Президента України, третя особа – Конституційний Суд України, про визнання протиправним та скасування Указу Президента України.

Велика палата Верховного суду постановила, що повноваження президента не передбачають видачу указів про відміну указу про призначення суддів Конституційного суду. Таким чином, на думку суду, Володимир Зеленський ухвалив спірний указ поза межами своїх повноважень. Рішення набирає законної сили з дати його прийняття, є остаточним та оскарженню не підлягає.

Станом на 24 жовтня 2023 року, екссуддя Олександр Тупицький перебуває у розшуку ДБР.

Тупицкий

В Україні Тупицького обвинувачують у вчиненні низки кримінальних правопорушень проти правосуддя (зокрема, у завідомо неправдивих показаннях, поєднаних зі штучним створенням доказів захисту, підкупі свідка з метою відмови від дачі показань).

Обвинувальний акт у цій справі направили до суду у травні 2021 року.
27 травня за клопотанням прокурорів Офісу генерального прокурора Подільський районний суд міста Києва оголосив Тупицького в міжнародний розшук – через «систематичне ухиляння від суду».

У коментарі журналістам колишній голова Конституційного суду заявив: «Я вважаю, що рішення є незаконним. По-перше, справа розглянута у відсутності захисників, які в цей час знаходились у Вінниці в іншому судовому процесі, про що суд завчасно був попереджений. По-друге, суду було надане моє місце перебування. Розшукують людину, коли невідоме його місце перебування».

Олександр Тупицький підтвердив, що зараз перебуває у Відні – столиці Австрії, за його словами, він «офіційно зареєстрований державними органами». Причини неявки до суду, каже Тупицький, «тимчасові».

«В мене є певний медичний документ моєї дружини – в мене на сьогоднішній день троє неповнолітніх дітей, один з них тільки народився – син. І нічого страшного не було б, якби суд пішов шляхом слухання справи по відеоконференції. Є лист голови Верховного суду, який допускає в такій ситуації проводити такі процеси. Тим самим я хочу сказати, що я ніяким чином не переховуюсь від правосуддя, зацікавлений у розгляді цієї справи», – заявив Тупицький.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top