Новини

До чого призведе повна блокада Сектора Гази Ізраїлем

Израиль

Рішення Ізраїлю запровадити блокаду сектору Гази матиме «катастрофічні» наслідки всередині палестинського анклаву. Про це заявив аналітик Sky News з питань оборони та безпеки Майкл Кларк. Він нагадав, що ізраїльтяни вийшли з Гази в 2005 році.

«Вони завоювали його в 1967 році, там були ізраїльські поселення. Ізраїльтяни розібрали поселення дуже театрально і в односторонньому порядку відійшли… щоб побачити, чи зможуть палестинці створити кращу ситуацію», — сказав Кларк.

Водночас ізраїльтяни увесь цей час зберігаои контроль над Газою, повітряним простором та територіальними водами анклаву біля узбережжя. Вони також контролюють усе постачання Гази електроенергією, продовольством і водою.

«І тому вони мають можливість повністю його закрити, що вони зараз і роблять. Сектор Газа роками підтримувався завдяки допомозі від ООН, гуманітарній допомозі від ЄС і таких держав, як Катар, які спеціально вкладали гроші в гуманітарні проекти. Тож саме їхні гроші утримують Газу. Я маю на увазі, що Газа нежиттєздатна в жодному іншому сенсі, окрім іноземної допомоги. Тож її можна повністю ізолювати, і це спричинить величезні страждання», — зазначив експерт.

Кларк передбачає, що ізоляція Гази стане «першим пострілом Ізраїлю» на шляху до звільнення своїх заручників». 

Раніше в понеділок стало відомо, що Ізраїль за 48 годин мобілізував близько 300 000 резервістів для майбутньої наземної операції в Газі. Це найбільша мобілізація в історії Ізраїлю за такий короткий період.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант віддав наказ віддав наказ про повну блокаду Гази: не буде поставок продуктів і енергії.

«Я наказав повністю осадити Сектор Газа. Не буде ні електрики, ні їжі, ні палива, все буде закрито. Ми боремося з людьми-тваринами і діємо відповідно», — сказав він сьогодні після засідання Південного командування ЦАХАЛ в Беер-Шеві.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top